• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Juventus Turyn - Benevento 0-1 w 28. kolejce Serie A

W meczu 28. kolejki Serie A Juventus Turyn przegrał z Benevento 0-1. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. Z kolei w zwycięskiej drużynie zabrakło Kamila Glika, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

A. Gaich 69'

Zgodnie z przewidywaniami to Juventus miał przewagę. Nie zdołał jednak trafić do siatki i przegrał.

Już w czwartej minucie dobrą sytuację miał Cristiano Ronaldo. Uderzył jednak minimalnie obok bramki. Pół godziny później pojedynek z bramkarzem przegrał Alvaro Morata.

Chwilę później gospodarze cieszyli się z rzutu karnego. Sędzia uznał, że Daam Foulon dotknął piłki ręką we własnej "szesnastce". Radość piłkarzy Juventusu trwała jednak krótko, bo po interwencji systemu VAR sędzia zmienił decyzję.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Ronaldo. Gol jednak też nie został uznany. Arbiter odgwizdał spalonego.

Gaich strzelił zwycięskiego gola

W drugiej połowie Juventusowi brakowało klarownych sytuacji. Skorzystało z tego Benevento, które w 70. minucie zdobyło zwycięską bramkę. Adolfo Gaich wykorzystał błąd defensywy "Starej Damy", przejął piłkę na 16. metrze i nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Po tej porażce Juventus jest trzeci. Ma już 10 punktów straty do prowadzącego Interu Mediolan. Benevento jest na 16. miejscu.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Federico Barba75′
17′ Federico Bernardeschi
Perparim Hetemaj83′
Dejan Kulusevski
Riccardo Improta
74′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Daam Wonnebald Foulon73′
Federico Chiesa
Artur Ionita
73′ Adrien Rabiot
Gianluca Caprari74′
74′ 90′ Rodrigo Bentancur
Giuseppe Di Serio83′
Nicolò Fagioli
Roberto Insigne
73′ Weston James Earl McKennie