• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 3-1. Koncert "Starej Damy"

Juventus Turyn pokonał 3-1 (2-0) Atalantę Bergamo w sobotnim spotkaniu 15. kolejki Serie A. Bramki dla "Starej Damy" strzelili Alex Sandro, Daniele Rugani i Mario Mandżukić. Dla gości trafił Remo Freuler.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Stara Dama" bardzo szybko objęła prowadzenie. Nie minął kwadrans, a na listę strzelców wpisał się Alex Sandro. Brazylijczyk otrzymał piłkę od Gonzalo Higuaina i strzałem po ziemi, w kierunku bliższego słupka, pokonał Marco Sportiello.

Cztery minuty później, Miralem Pjanić dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do bramki Atalanty skierował głową Daniele Rugani. W 27. minucie, Pjanić uderzył bezpośrednio na bramkę, z rzutu wolnego, ale Sportiello nie dał się zaskoczyć.

Po przerwie, z dystansu spróbował Claudio Marchisio, ale bramkarz gości ponownie popisał się efektowną i efektywną interwencją. W 64. minucie, Sportiello był już bezradny, a na listę strzelców wpisał się Mario Mandżukić. Chorwat wykorzystał opieszałość defensywy gości i po rozegraniu rzutu rożnego, bez przeszkód, wpakował piłkę do bramki zespołu z Bergamo.

Dziewięć minut przed końcem meczu, Atalanta zdobyła honorową bramkę. Remo Freuler strzałem z woleja zaskoczył Gianluigiego Buffona po dośrodkowaniu Marco D'Alessandro.

Dzięki wygranej, liderujący rozgrywkom Serie A "Bianconeri" powiększyli swoją przewagę nad Romą i Milanem do siedmiu punktów. Rzymianie i mediolańczycy w niedzielę będą mieli jednak okazję, aby odpowiedzieć drużynie Massimiliano Allegriego.

Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 3-1 (2-0)

1-0, Alex Sandro (15.)

2-0, Daniele Rugani (19.)

3-0, Mario Mandżukić (64.)

3-1, Remo Freuler (81.)

Dowiedz się więcej na temat: Juventus Turyn | Atalanta Bergamo | włoska Serie A