• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Juventus Turyn - Atalanta Bergamo 0-1 (0-1). Liga włoska - 14. kolejka Serie A

27 listopada na Allianz Stadium w Turynie odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i Atalanta BC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atalanta BC 1-0. Na stadionie stawiło się 29 886 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-27 18:00 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 29886 | Arbiter: Giovanni Ayroldi
Juventus Turyn
Atalanta Bergamo
0
1
D. Zapata 28'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrał aż 29 razy, zremisował 11, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Duván Zapata dla zespołu Atalanta BC. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Berat Djimsiti.

Między 32. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atalanta BC.

Drugą połowę jedenastka Juventusu Turyn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Federica Chiesę wszedł Federico Bernardeschi. W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Juanowi Cuadradzie z zespołu gospodarzy.

W 59. minucie Matteo Pessina zastąpił Maria Pašalicia. Trener Juventusu Turyn postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Westona McKenniego i na pole gry wprowadził napastnika Moise'a Keana, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriena Rabiota z Juventusu Turyn, a w 70. minucie Meriha Demirala z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Atalanta BC postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Davide Zappacostę. Na boisko wszedł José Palomino, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 79. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Juventusu Turyn i jedną drużynie przeciwnej. W 85. minucie Morata został zmieniony przez Kaia Jorgego, co miało wzmocnić drużynę Juventusu Turyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rusłana Malinowskiego na Teuna Koopmeinersa.

Juan Agustín Musso
50′ Juan Cuadrado
Remo Marco Freuler32′
88′ Manuel Locatelli
Davide Zappacosta43′ 71′
64′ Weston James Earl McKennie
Matteo Pessina59′
46′ Federico Chiesa
Rusłan Malinowski37′ 87′
66′ Adrien Rabiot
Marten Elco de Roon
Paulo Dybala
Joakim Maehle Pedersen
85′ Alvaro Morata
Mario Pašalić59′
46′ 79′ Federico Bernardeschi
Aleksiej Miranczuk
64′ Moise Bioty Kean
Luis Fernando Muriel Fruto
85′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Roberto Piccoli

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Juventusu Turyn, a piłkarzom gości pokazał pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.