• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Juventus Turyn - AS Roma 1-0 (1-0). Liga włoska - 8. kolejka Serie A

17 października na Allianz Stadium w Turynie odbyło się starcie 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i AS Roma. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 1-0.

8. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-17 20:45 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 20239 | Arbiter: Daniele Orsato
Juventus Turyn
AS Roma
1
0
M. Kean 16'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki jedenastka Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała 25 razy i zanotowała 12 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Moise Kean dla zespołu Juventusu Turyn. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Rodrigo Bentancur.

Po chwili trener AS Roma (”Wilki”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Stephan El Shaarawy, a murawę opuścił Nicolo Zaniolo. W 41. minucie arbiter ukarał kartką Wojciecha Szczęsnego, zawodnika Juventusu Turyn. W 44. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Tamy Abraham z ”Wilków”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Starej Damy”.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mattię De Sciglio z Juventusu Turyn, a w 70. minucie Stephana El Shaarawy'ego z drużyny przeciwnej. Kibice Juventusu Turyn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Kulusevskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Federico Chiesa.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Juventusu Turyn doszło do zmiany. Morata wszedł za Moise'a Keana. W 76. minucie Federico Bernardeschi zastąpił Arthura. W 81. minucie Jordan Veretout został zmieniony przez Eldora Shomurodova, co miało wzmocnić drużynę ”Wilków”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattię De Sciglio na Aleksa Sandro.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

AS Roma
41′ Wojciech Szczęsny
Rui Patricio
87′ Danilo
Rick Karsdorp90′
Leonardo Bonucci
Gianluca Mancini89′
Giorgio Chiellini
Roger Ibanez da Silva
49′ 88′ Mattia De Sciglio
Matías Nicolás Viña Susperreguy
Rodrigo Bentancur
Bryan Cristante
Juan Cuadrado
Nicolo Zaniolo26′
76′ Federico Bernardeschi
Henrich Mchitarjan
Manuel Locatelli
Jordan Veretout 44′ (k.) 81′
 16′ 71′ Moise Bioty Kean
Lorenzo Pellegrini
71′ Federico Chiesa
Tamy Abraham45′
Mattia Perin
Pietro Boer
Carlo Pinsoglio
Daniel Cerantola Fuzato
88′ . Alex Sandro
Riccardo Calafiori
Luca Pellegrini
Marash Kumbulla
Daniele Rugani
Bryan Reynolds
71′ Dejan Kulusevski
Ebrima Darboe
Weston James Earl McKennie
Amadou Diawara
76′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Gonzalo Villar del Fraile
Aaron Ramsey
Stephan El Shaarawy26′ 71′
71′ Alvaro Morata
Borja Mayoral Moya
Kaio Jorge Pinto Ramos
Carles Pérez Sayol

Eldor Shomurodov81′ 85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy ”Starej Damy” otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół Juventusu Turyn w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch graczy.