• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Juventus Turyn - ACF Fiorentina 1-0 (0-0). Liga włoska - 12. kolejka Serie A

6 listopada na Allianz Stadium w Turynie odbyło się spotkanie 12. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i Fiorentiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Juventusu Turyn 1-0. Na stadionie zasiadło 29 501 widzów.

12. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-06 18:00 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 29501 | Arbiter: Simone Sozza
Juventus Turyn
ACF Fiorentina
1
0
J. Cuadrado 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrał aż 27 razy, zremisował 15, a przegrał tylko sześć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Martíneza z Fiorentiny, a w drugiej minucie doliczonego czasu Danila z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Juventusu Turyn wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksa Sandro wszedł Luca Pellegrini. A kibice Fiorentiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sofyana Amrabata. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Torreira.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Nikoli Milenkoviciowi, piłkarzowi gości. W 73. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Nikola Milenković, osłabiając drużynę Fiorentiny. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 66. minucie. W 74. minucie Riccardo Saponara został zastąpiony przez Riccarda Sottila.

Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Fiorentiny: José Callejón, Giacomo Bonaventura, Gaetano Castrovilli, na ich miejsce weszli: Igor, Joseph Duncan, Matija Nastasić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adriena Rabiota, Moraty zajęli: Juan Cuadrado, Kaio Jorge. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matyję Nastasicia z Fiorentiny, a w 88. minucie Daniele Ruganiego z drużyny przeciwnej.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 84 ataki oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Juan Cuadrado. Asystę zanotował Manuel Locatelli.

Dwie minuty później w drużynie Juventusu Turyn doszło do zmiany. Rodrigo Bentancur wszedł za Paula Dybalę.

Pietro Terracciano
45′ Danilo
Álvaro Odriozola Arzallus
88′ Daniele Rugani
Nikola Milenković66′ 73′
Matthijs de Ligt
Lucas Martínez Quarta26′
46′ . Alex Sandro
Lucas Torreira Di Pascua64′
78′ Adrien Rabiot
Jose Callejon75′
90′ Paulo Dybala
Dušan Vlahović
88′ Alvaro Morata
Matija Nastasić78′ 81′
46′ Luca Pellegrini
Aleksa Terzić
90′ Rodrigo Bentancur
Lorenzo Venuti
78′  90′ Juan Cuadrado
Destiny Efosa Egharevba
88′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Riccardo Sottil74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Juventusu Turyn pokazał dwie żółte.

Zespół Juventusu Turyn w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.