• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (24 pkt.)

Juventus Turyn - ACF Fiorentina 0-3 (0-1). Liga włoska - 14. kolejka Serie A

22 grudnia na Allianz Stadium w Turynie odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i Fiorentiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Fiorentiny 3-0.

M. Cáceres 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 27 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Dušan Vlahović dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystował Franck Ribery.

W 18. minucie arbiter wyrzucił z boiska Juana Cuadradę z Juventusu Turyn. W 20. minucie Aaron Ramsey został zastąpiony przez Danila. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fiorentina: Cristianowi Biraghiemu w 22. i Franckowi Ribery'emu w 37. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fiorentiny.

Trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Federica Bernardeschiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Morata. W 47. minucie żółtą kartkę dostał Borja Valero, piłkarz gości.

Chwilę później trener Fiorentiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Erick Pulgar, a murawę opuścił Borja Valero. W 73. minucie Weston McKennie został zmieniony przez Dejana Kulusevskiego, co miało wzmocnić drużynę Juventusu Turyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dušana Vlahovicia na Christiana Kouamégo.

W 76. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Juventusu Turyn Alex Sandro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fiorentiny w 81. minucie spotkania, gdy Martin Caceres zdobył trzecią bramkę. Asystę zaliczył Cristiano Biraghi.

W 82. minucie Franck Ribery został zmieniony przez Giacoma Bonaventurę, a za Cristiana Biraghiego wszedł na boisko Lorenzo Venuti, co miało wzmocnić zespół Fiorentiny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthijsa de Ligta na Gianlucę Frabottę. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lorenza Venutiego z Fiorentiny, a w 85. minucie Danila z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Bartłomiej Drągowski
88′ Matthijs de Ligt
Nikola Milenković
76′ (samob.) . Alex Sandro
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Leonardo Bonucci
Germán Alejandro Pezzella
18′ Juan Cuadrado
Martin Caceres  81′
20′ Aaron Ramsey
Borja Valero47′ 52′
Federico Chiesa
Cristiano Biraghi22′ 82′
73′ Weston James Earl McKennie
Gaetano Castrovilli
Rodrigo Bentancur
Sofyan Amrabat
46′ Alvaro Morata
Pol Mikel Lirola Kosok
20′ 85′ Danilo
Lucas Martínez Quarta
88′ Gianluca Frabotta
Lorenzo Venuti82′ 84′
Radu Matei Drăgușin
Giacomo Bonaventura82′
73′ Dejan Kulusevski
Joseph Alfred Duncan
Manolo Portanova
Valentin Eysseric
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Erick Antonio Pulgar Farfán52′
46′ Federico Bernardeschi
Riccardo Saponara
Cosimo Marco Da Graca
Jose Callejon
Paulo Dybala
Christian Michael Kouamé Kouakou75′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.