• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (12 pkt.)

Juventus Turyn - AC Milan 1-1 (1-0). Liga włoska - 4. kolejka Serie A

19 września na Allianz Stadium w Turynie odbyło się spotkanie 4. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Juventusu Turyn i AC Milan. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 18 785 widzów.

4. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-19 20:45 | Stadion: Allianz Stadium | Widzów: 18785 | Arbiter: Daniele Doveri
Juventus Turyn
AC Milan
1
1
Morata 4'
A. Rebić 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała 27 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie Morata dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Paulo Dybala.

W 36. minucie Simon Kjaer został zmieniony przez Pierre'a Kalulu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Juventusu Turyn.

Między 63. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Juventusu Turyn: Morata, Juan Cuadrado, na ich miejsce weszli: Moise Kean, Federico Chiesa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexis Saelemaekers, Francka Kessiégo zajęli: Alessandro Florenzi, Ismaël Bennacer. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sandrowi Tonalemu i Paulowi Dybali.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie wynik ustalił Ante Rebić. Przy strzeleniu gola asystował Sandro Tonali.

W 79. minucie Paulo Dybala został zmieniony przez Dejana Kulusevskiego, co miało wzmocnić zespół Juventusu Turyn. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brahima Díaza na Daniela Maldiniego w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sandro Tonali65′
72′ Juan Cuadrado
Alexis Saelemaekers63′
Manuel Locatelli
Rafael Alexandre Conceição Leão
Adrien Rabiot
Franck Yannick Kessié64′
65′ 79′ Paulo Dybala
Brahim Abdelkader Díaz90′
 4′ 66′ Alvaro Morata
Matteo Gabbia
79′ Dejan Kulusevski
Daniel Maldini90′
72′ Federico Chiesa
Pietro Pellegri
66′ Moise Bioty Kean

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka AC Milan wymieniła czterech graczy.