• 5 .Juventus Turyn (9 pkt.)
  • 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Juventus - Sampdoria Genua 3-0. Cały mecz Wojciecha Szczęsnego i Bartosza Bereszyńskiego

W pierwszym meczu sezonu 2020/21 Serie A Juventus pokonał Sampdorię Genua 3-0. Wojciech Szczęsny rozegrał setny mecz w barwach "Starej Damy". W ekipie z Genui wystąpił Bartosz Bereszyński. Polak był zamieszany w stratę drugiego gola.

Juventus od początku dominował. Wyszedł na prowadzenie już w 13. minucie. W polu karnym piłkę stracił Cristiano Ronaldo. Futbolówka trafiła jednak do Dejana Kulusevskiego, który precyzyjnym strzałem w "długi" róg pokonał bramkarza.

Później Juventus miał jeszcze kilka okazji. Najgroźniejszy był oczywiście Cristiano Ronaldo. W 24. minucie Portugalczyk trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie Juventus kontrolował mecz. Nie forsował tempa, a zagrożenie stwarzał głównie po stałych fragmentach.

Na kwadrans przed końcem z rzutu rożnego groźnie uderzył Ronaldo. Piłka była jednak posłana w środek bramki i Emil Audero zdołał odbić piłkę.

Chwilę później Juventus jednak dopiął swego i podwyższył prowadzenie. Tym razem po rzucie rożnym. W zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Leonardo Bonucci i z bliska trafił do siatki.

W stratę bramki zamieszany był Bereszyński. Chciał wybić piłkę, ale w nią nie trafił. W efekcie spadła pod nogi obrońcy "Starej Damy", który dopełnił formalności.

Sampdoria mogła jednak szybko odpowiedzieć. Głową strzelał Albin Ekdal. Piłka trafiła w Rodrigo Betancoura i zmierzała do bramki. Szczęsny zdążył jednak zareagować i złapał futbolówkę na linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował czyste konto. Był to jego setny występ w barwach Juventusu. Jego drużyna jednak nie poprzestała na dwubramkowym prowadzeniu. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustalił Cristiano Ronaldo.