• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Juventus - Roma 3-2, Skorupski bezradny po karnych

W niedzielnym meczu 6. kolejki Serie A Juventus pokonał Romę 3-2. Cały mecz w barwach Romy rozegrał polski bramkarz Łukasz Skorupski.

W ten sposób Juve zostało liderem Serie A, wyprzedzając właśnie Romę.

Wyniki, tabela, terminarz i strzelcy Serie A są TU!

W 27. min Juventus wyszedł na prowadzenie, po dyskusyjnym karnym, z którego trafił Carlos Tevez. Z równie dyskusyjnego karnego wyrównał pięć minut później Francesco Totti.

Roma wyszła na prowadzenie po fenomenalnej akcji Gervinho, który ściągnął na siebie obrońców, by wypuścić na czystą pozycję Juana Iturbe, a ten uderzeniem w krótki róg nie dał szans Gianluigiemu Buffonowi.

Wszystko, co miłe dla rzymian na tym się skończyło.

Juventus wyrównał tuż przed przerwą, z drugiego rzutu karnego, który był również kontrowersyjny. Miralem Pjanić sfaulował Paula Pogbę, ale tuż przed linią pola karnego. Sędzia widział to inaczej i wskazał na "wapno".

Z rzutu karnego bezbłędny był ponownie Carlos Tevez, których huknął w lewy róg, a Skorupski powędrował w przeciwną stronę.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, ale na cztery minuty przed końcem "Stara Dama" dopięła swego. Leonardo Bonucci wypalił z 25 m w lewy róg, a zasłonięty Skorupski nie miał żadnych szans, choć wyciągnął się jak długi - piłka wpadła tuż przy słupku.

Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu, bo czerwone kartki zobaczyli w końcówce Alvaro Morata z Juventusu i Kostas Manolas z Romy.