• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Juventus pokonał Lazio w meczu na szczycie Serie A

Juventus Turyn wygrał z Lazio Rzym 2-1 w najciekawszym meczu 32. kolejki Serie A i powrócił na pozycję lidera, którą we wtorek przejął AC Milan po zwycięstwie z Chievo Werona.

Wyniki, terminarz i tabela Serie A

Prowadzenie dla Juventusu dał Simone Pepe w 30. minucie, a rzymianie wyrównali jeszcze przed przerwą po strzale głową Stefano Mauriego. Trzy bezcenne punkty w walce o mistrzostwo dał gospodarzom Alessandro Del Piero. Pojawił się na murawie w 73. minucie i dziewięć minut później pokonał Federico Marchettiego, uświetniając golem 700. mecz w barwach Juventusu.

Artur Boruc zachował czyste konto i Fiorentina bezbramkowo zremisowała z Palermo.

AS Roma potrzebowała trzech punktów w starciu z Udinese, aby wciąż realnie myśleć o awansie do Ligi Mistrzów. Pablo Osvaldo wyprowadził rzymian na prowadzenie już w 8. minucie, ale tuż przed przerwą do remisu doprowadził Gelson Fernandes. Końcówka należała jednak do gospodarzy - w 86. minucie odzyskali prowadzenie po strzale Francesco Tottiego, a w 90. minucie nadzieję na przynajmniej remis odebrał rywalom Marquinho.

Piłkarze Sieny już w 6. minucie cieszyli się z gola na Stadio Guiseppe Meazza. Inter jednak sięgnął po komplet punktów dzięki dwóm golom Diego Milito.