Reklama

Reklama

Juventus planuje poważne transfery

Niemal pewne już odejście Carlosa Teveza i bardzo prawdopodobne pożegnanie z Paulem Pogbą zmusza turyński Juventus do znalezienia zastępców dla tych piłkarzy.

Zanim "Stara Dama" rozpocznie zakupy, chce się przekonać, czy przyniosą one pożądany efekt. Tym bardziej, że klub ma już upatrzonych kandydatów.

Wiele przemawia za tym, że w przyszłym sezonie w ataku Juventusu zobaczymy nowe twarze. "La Gazzetta dello Sport" przypuszcza, że będą to Urugwajczyk Edinson Cavani, Argentyńczyk Paulo Dybala i Włoch Simone Zaza.

Cavani, który grał już kiedyś w Palermo i Napoli, przeszedł z tego ostatniego do Paris Saint-Germain. Francuzi chcą za niego 55 milionów euro.

Zainteresowane są nim Manchester United i Atletico Madryt, ale Urugwajczyk wolałby przejść do Turynu gdzie spotkałby się z Dybalą.

Reklama

Mimo żądań Palermo, w którym Argentyńczyk o polskich korzeniach występuje już od trzech sezonów - cena wywoławcza wynosi 40 milionów euro - Juve jest dobrej myśli, bo i Dybała chciałby grać w turyńskim klubie.

Sassuolo, w którym obecnie gra Zaza, skłonne będzie odstąpić go za 15 milionów. Pogba zaś zastąpiony zostanie najprawdopodobniej przez Belga Aksela Witsela, którego Zenit gotów będzie odsprzedać za 25 milionów, choć dał za niego w 2010 roku 40 milionów euro. Po pierwsze dlatego, że czas zrobił swoje, po drugie - ponieważ Gazprom nie będzie już sponsorem petersburskiego klubu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL