Reklama

Reklama

Juventus. Piłkarze wyleczeni z COVID-19 trenują z zespołem

Wyleczeni z koronawirusa piłkarze Juventusu wrócili do normalnych zajęć i póki co nie wykazują żadnych negatywnych powikłań.

Jak podaje dziennik "Tuttosport" Blaise Matuidi, Daniele Rugani i Paulo Dybala wrócili do regularnych treningów i nie wykazują żadnych negatywnych powikłań po koronawirusie.

Turyńska gazeta twierdzi, że jedną z największych obaw lekarzy klubowych były przewlekłe problemy z oddychaniem, które występowały u pacjentów wyleczonych z choroby. 

O ile Matuidi i Rugani przechodzili wirusa w bardzo łagodny sposób, to Dybala chorował przez 45 dni. Argentyńczyk w czasie infekcji był czterokrotnie poddany testom na obecność koronawirusa i wszystkie wykazały wynik pozytywny. 

Były zawodnik m.in. Palermo dopiero 6 maja potwierdził, że pokonał COVID-19.

Reklama

Dybala nadal podlega ścisłej obserwacji medycznej i jego stan zdrowia jest dokładnie sprawdzany co dwa dni. Cała trójka zawodników ma być dostępna już na pierwszy mecz Juventusu po wznowieniu rozgrywek. 

"Stara Dama" zajmuje obecnie 1. miejsce w tabeli Serie A, mając punk przewagi nad Lazio. Podium uzupełnia Inter Mediolan, który ma jednak mecz zaległy do rozegrania. 

Piłkarzem Juventusu jest Wojciech Szczęsny.

Zobacz więcej informacji o Serie A

PA

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama