• 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Juventus - Napoli. Wielki powrót Paulo Dybali w zaległym spotkaniu 3. kolejki Serie A!

W przełożonym spotkaniu 3. kolejki Serie A Juventus Turyn - SSC Napoli triumfowali gospodarze. Juventus wygrał 2:1 dzięki swoim gwiazdom, a trener Andrea Pirlo zaskoczył i posadził Wojciecha Szczęsnego na ławce rezerwowych.

Polskiego kadrowicza Wojciecha Szczęsnego w wyjściowym składzie gospodarzy zastąpił Gianluigi Buffon. W podstawowej jedenastce Napoli wybiegł natomiast inny reprezentant Polski, Piotr Zieliński. Środowe starcie było dla obu ekip bardzo istotne z perspektywy walki o zapewnienie sobie miejsca w Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Pierwotnie spotkanie drużyn z Turynu i Neapolu miało odbyć się 4. października, ale nie doszło wówczas do skutku ze względu na zakażenia koronawirusem w ekipie "Błękitnych".

Juventus w swoim ostatnim meczu rozczarował remisując z Torino 2 - 2. Z kolei Napoli - choć nie bez problemów - zapewniło sobie trzy punkty w starciu z Crotone (4 - 3).

Kalidou Koulibaly21′
54′ . Alex Sandro
Elseid Hysaj76′
Rodrigo Bentancur
Fabián Ruiz Pena89′
69′ Juan Cuadrado
Hirving Lozano54′
80′ Federico Chiesa
Lorenzo Insigne  90′ (k.)
Adrien Rabiot
Diego Demme54′
69′ Alvaro Morata
Piotr Zieliński
 13′ Cristiano Ronaldo
Eljif Elmas76′
69′ Weston McKennie
Stanislav Lobotka
80′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Antonio Cioffi
Aaron Ramsey
Victor James Osimhen54′
69′  73′ Paulo Dybala
Andrea Petagna89′
Nicolò Fagioli
Matteo Politano54′

Już w pierwszych minutach środowego spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Zieliński, ale reprezentant Polski uderzył wysoko nad bramką. W odpowiedzi dwie dobre akcje przeprowadzili gospodarze, ale Adrien Rabiot główkował niecelnie.

Ronaldo nie zawodzi

W końcu jednak w 13. minucie Juventus dopiął swego. Świetnym rajdem z prawej strony popisał się Federico Chiesa, dograł w pole karne do Cristiano Ronaldo, a ten pewnie skierował piłkę w lewy róg bramki.

Gracze Napoli próbowali przejąć inicjatywę, ale musieli uważać na kontry Juventusu i niezwykle szybkiego oraz dobrze dysponowanego Chiesę. W 34. minucie strzału zza pola karnego próbował Zieliński, ale uderzenie kadrowicza Paulo Sousy zablokował Giorgio Chiellini. Chwilę później w pole karne Napoli wpadł Juan Cuadrado, ale już strzał Kolumbijczyka pozostawiał wiele do życzenia. Pewnie interweniował Alex Meret.

W odpowiedzi jeszcze przed przerwą soczysty strzał na bramkę Gianluigiego Buffona oddał Lorenzo Insigne, ale piłka ostatecznie przeszła nad poprzeczką. Ekipa Napoli liczyła jeszcze, że arbiter odgwiżdże faul w polu karnym na Zielińskim, ale sędzia jednak nie zareagował na pretensje gości.

Popis Dybali

Po zmianie stron swoją kolejną sytuację miał Insigne, ale z ostrego kąta trafił w dobrze ustawionego Buffona. Juventus próbował szukać swoich szans po kontrach, ale za każdym razem czegoś turyńczykom brakowało - a to Alvaro Morata zagrał nie w tempo, a to strzały były niecelne. Z kolei Buffona do kolejnej dobrej interwencji zmusił Fabian Ruiz.

W końcu jednak fenomenalnym strzałem popisał się Paulo Dybala, który w tym spotkaniu pojawił się dopiero po przerwie. W 73 minucie Argentyńczyk przymierzył z 15 metrów i wyprowadził gospodarzy na 2:0. Turyńczycy cieszyli się po tej bramce wyjątkowo mocno, z ławki w euforii podniósł się nawet Wojciech Szczęsny. Był to bowiem ważny gol dla przeżywającego ostatnio niełatwy czas ze względów zdrowotnych Dybali.

Gdy wydawało się, że już nic w tym spotkaniu istotnego się nie wydarzy, Chiellini wpadł w polu karnym w Victora Osimhena, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Insigne.

W drugim rozgrywanym dziś starciu Serie A Inter Mediolan pokonał 2:1 Sassuolo.

Juventus Turyn - SSC Napoli 2-1 (1-0)