Reklama

Reklama

Juventus. Marco Tardelli: Cristiano Ronaldo nie zawsze ma pozytywny wpływ

Pięciokrotny mistrz Włoch w barwach Juventusu - Marco Tardelli jest zdania, że Cristiano Ronaldo nie zawsze ma pozytywny wpływ na grę giganta z Turynu. Wśród tych, którzy najwięcej tracą na obecności Portugalczyka w podstawowym składzie wymienił Paulo Dybalę.

Chociaż Juventusowi nie udała się próba zawojowania Ligi Mistrzów w obecnym sezonie, to tuż po zapewnieniu sobie mistrzostwa Włoch Ronaldo złożył jasną deklarację, że pozostanie w Turynie.

Większość fanów odetchnęła z ulgą, bo pojawiały się ostatnio plotki, że Portugalczyk zamierza zmienić klub. Legenda Juventusu krytycznie ocenia jednak wpływ CR7 na zespół i zwłaszcza na poszczególnych piłkarzy.

Chociaż Ronaldo ma duży wkład w ósme z rzędu scudetto Juventusu (strzelił w lidze już 19 goli), to zdaniem Tardellego Portugalczyk stawia w cieniu pozostałych zawodników, w pewien sposób blokuje ich i sprawia, że nie dają z siebie tyle, ile są w stanie.

Reklama

- Sądzę, że niektórzy piłkarze dają mniej zespołowi, gdy gra Ronaldo. Nieświadomie cierpią, gdy jest na boisku. Jednym z takich graczy jest Paulo Dybala - skomentował Tardelli.

Zdaniem mistrza świata z 1982 roku Juventus musi przemyśleć i dopracować sposób zarządzania drużyną.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL