Juventus ma już 11 punktów przewagi

W Serie A sprawa mistrzostwa chyba się wyjaśniła. Na sześć kolejek przed końcem liderujący Juventus Turyn ma aż 11 punktów przewagi nad drugim SSC Napoli. W poniedziałkowym meczu kończącym 32. serię gier broniąca tytułu "Stara Dama" pokonała na wyjeździe Lazio Rzym 2-0.

Goście zwycięstwo zapewnili sobie po niespełna pół godzinie. Obie bramki dla Juventusu zdobył Arturo Vidal. W ósmej minucie Chilijczyk pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Lorika Cany na Mirku Vucziniciu. Z kolei w 28. minucie Vidal wykorzystał duży błąd obrońców gospodarzy i z bliska po raz drugi pokonał Federica Marchettiego.

Lazio do końca spotkania próbowało strzelić przynajmniej honorowego gola, ale mimo kilku naprawdę świetnych okazji, piłka nie wylądowała w siatce strzeżonej przez Gianluigiego Buffona.

Podopiecznych Antonia Conte w ostatnich sześciu kolejkach czeka tylko jeden trudny test. Już 21 kwietnia na Juventus Arena podejmą AC Milan. Potem piłkarze "Starej Damy" zagrają jeszcze z: Torino FC, US Palermo, Atalantą Bergamo, Cagliari Calcio i Sampdorią Genua.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 0-2 (0-2)