• 5 .AS Roma (25 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Juventus - Fiorentina 0-3 w 14. kolejce Serie A. Cały mecz Wojciecha Szczęsnego i Bartłomieja Drągowskiego

W meczu 14. kolejki Serie A Juventus Turyn niespodziewanie, ale zasłużenie przegrał z Fiorentiną 0-3. W obu zespołach zagrali polscy bramkarze. W drużynie "Starej Damy" wystąpił Wojciech Szczęsny, a między słupkami "Violi" stoi Bartłomiej Drągowski, który zachował trzecie czyste konto w sezonie, choć nie ustrzegł się małego błędu w końcówce spotkania.

M. Cáceres 81'

Z wewnętrznej rywalizacji polskich bramkarzy zwycięsko wyszedł Drągowski. Szczęsny szybko został pokonany. W 3. minucie Duszan Vlahović po kilkudziesięciometrowym rajdzie wbiegł w pole karne i przerzucił piłkę nad rzucającym się Polakiem, dając prowadzenie Fiorentinie.

W 18. minucie sytuacja Juventusu jeszcze bardziej się skomplikowała. Juan Cuadrado wjechał bowiem wślizgiem w kolano Gaetano Castrovilliego i wyleciał z boiska. Kolumbijczyk najpierw dostał żółtą kartkę, ale po analizie VAR sędzia pokazał mu czerwony kartonik.

Fiorentina korzystała z przewagi liczebnej i coraz bardziej naciskała. Castrovilli nie ucierpiał po starciu z Cuadrado i grał dalej. W 26. minucie mógł zdobyć bramkę. Uderzał precyzyjnie przy słupku, ale świetną obroną popisał się Szczęsny.

Jedenaście minut później groźnym uderzeniem z dystansu odpowiedział Cristiano Ronaldo. Drągowski jednak odbił piłkę.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W ostatniej akcji pierwszej połowy bramkarz Fiorentiny złapał piłkę po uderzeniu z daleka Rodrigo Betancura. W efekcie do przerwy gospodarze przegrywali.

Od początku drugiej części zaatakował Juventus. Miał jednak problem z oddaniem celnego strzału. To udało się w 57. minucie. Ronaldo głową trafił do siatki, ale był na spalonym. Z kolei w 70. minucie ze uderzeniem Chiesy poradził sobie Drągowski.

Fiorentina też jednak szukała swoich szans. Jedną nawet wykorzystała. W 76. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Alex Sandro był niefortunnie ustawiony przed własną bramką. Piłka odbiła się od jego nóg i zaskoczyła Szczęsnego.

Chwilę później doszło do nieporozumienia pomiędzy Drągowskim i Nikolą Milenkoviciem. Bramkarz wypuścił piłkę z rąk na przedpolu, a Serb blokował Federico Bernardeschiego. Włoch przewrócił się w polu karnym. Sytuacja była analizowana, ale sędzia nie odgwizdał "jedenastki".

W kolejnej akcji Fiorentina rostrzygnęła losy meczu. Z lewej strony przed bramkę zagrał Cristiano Biraghi, a gdzie znajdował się Martin Caceres, który ustalił wynik meczu.

Goście zagrali bardzo dobrze i zasłużenie wygrali. Po tym spotkaniu znaleźli się na 15. miejscu w tabeli z 14 punktami na koncie.

Juventus jest mistrzem Włoch, ale jak na razie w tym sezonie radzi sobie słabiej, co pokazał też w tym meczu. Zajmuje czwarte miejsce. Ma 24 punkty i traci siedem do prowadzącego Milanu.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Bartłomiej Drągowski
88′ Matthijs de Ligt
Nikola Milenković
76′ (samob.) . Alex Sandro
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Leonardo Bonucci
Germán Alejandro Pezzella
18′ Juan Cuadrado
Martin Caceres  81′
20′ Aaron Ramsey
Borja Valero47′ 52′
Federico Chiesa
Cristiano Biraghi22′ 82′
73′ Weston James Earl McKennie
Gaetano Castrovilli
Rodrigo Bentancur
Sofyan Amrabat
46′ Alvaro Morata
Pol Mikel Lirola Kosok
20′ 85′ Danilo
Lucas Martínez Quarta
88′ Gianluca Frabotta
Lorenzo Venuti82′ 84′
Radu Matei Drăgușin
Giacomo Bonaventura82′
73′ Dejan Kulusevski
Joseph Alfred Duncan
Manolo Portanova
Valentin Eysseric
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
Erick Antonio Pulgar Farfán52′
46′ Federico Bernardeschi