Reklama

Reklama

  • 1 .SSC Napoli (35 pkt.)
  • 2 .AC Milan (32 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (31 pkt.)
  • 4 .Atalanta Bergamo (31 pkt.)
  • 5 .AS Roma (25 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Juventus. Cristiano Ronaldo zjawił się w centrum treningowym

Cristiano Ronaldo po 10 tygodniach przerwy zjawił się w centrum treningowym Juventusu Turyn. Słynny portugalski piłkarz, który ma za sobą dwutygodniową kwarantannę po powrocie do Włoch z ojczyzny, przejdzie badanie na obecność koronawirusa i inne testy medyczne.

Ronaldo po raz ostatni z kolegami z Juventusu, wśród których jest m.in. bramkarz reprezentacji Wojciech Szczęsny, widział się 8 marca przy okazji meczu ligowego. Dzień później udał się na rodzinną Maderę.

Do Italii 35-letni zawodnik wrócił 5 maja prywatnym samolotem. We wtorek pod centrum treningowym w Turynie czekali na niego dziennikarze, fotoreporterzy oraz grupka kibiców.

U trzech zawodników "Starej Damy" - Daniele Ruganiego, Blaise'a Matuidiego i Paulo Dybali - wynik testu na COVID-19 był pozytywny. Wszyscy są już zdrowi.

Reklama

Ronaldo przed wstrzymaniem rozgrywek był w dobrej formie. W 22 spotkaniach włoskiej ekstraklasy zdobył 21 bramek. W  swoim przedostatnim występie przed przerwaniem zmagań zaliczył 1000. mecz w karierze.

Rywalizację we włoskiej ekstraklasie wstrzymano 9 marca. Po prawie dwóch miesiącach kluby otrzymały pozwolenie na wznowienie treningów indywidualnych. W niedzielę poinformowano, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom w poniedziałek nie rozpoczną treningi grupowe drużyn z Serie A. Nie zatwierdzono bowiem jeszcze alternatywnego planu przedstawionego przez władze ligi.

Do zakończenia sezonu włoskiej ekstraklasy pozostało 12 kolejek oraz cztery zaległe spotkania. W tabeli prowadzi broniący tytułu Juventus, który o punkt wyprzedza Lazio Rzym. Władze ligi mają nadzieję, że rozgrywki uda się wznowić 13 czerwca, o ile dojdą do porozumienia z rządem, który zakazał organizacji wydarzeń sportowych do 14 czerwca.

an/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama