• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Juventus - Atalanta Bergamo 2-2 w 32. kolejce Serie A

Juventus w niemal ostatniej minucie meczu doprowadził do remisu w starciu z Atalantą. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2, a obie bramki dla "Starej Damy" zdobył Cristiano Ronaldo po uderzeniach z rzutów karnych.

Lazio i Inter ostatnio nie mogły dotrzymać kroku Juventusowi. Zupełnie inaczej niż Atalanta, która od początku lutego nie przegrała jeszcze ani jednego meczu. Statystyki tej nie zmieniła nawet ekipa z Piemontu.

Spotkanie od samego początku było rozgrywane w szybkim tempie. Żadna z drużyn nie stworzyła wyraźnej przewagi optycznej i często brakowało również ostatniego podania.

Na pierwszą bramkę w meczu musieliśmy poczekać do 16. minuty. Po składnej akcji Atalanty Papu Gomez sprytnie obrócił się i zagrał do Duvana Zapaty. Napastnik ekipy z Bergamo przyjął futbolówkę i pewnym strzałem dopełnił formalności.

Kilka minut później Timothy Castagne dobrze przejął piłkę i ruszył w stronę bramki Szczęsnego. Zawodnik Atalanty w kluczowym momencie stracił panowanie nad futbolówką, która opuściła plac gry.

Timothy Castagne
57′ Danilo
Berat Djimsiti
Matthijs de Ligt
Hans Hateboer88′
Rodrigo Bentancur
José Luis Palomino75′
29′ Juan Cuadrado
Rafael Tolói
82′ Blaise Matuidi
Josip Ilicić58′
73′ Adrien Rabiot
Alejandro Gomez68′
10′ 57′ Federico Bernardeschi
Marten de Roon
69′ Paulo Dybala
Remo Freuler75′
 55′ (k.), 90′ (k.) Cristiano Ronaldo
Duván Esteban Zapata Banguera  16′ 68′
Gianluigi Buffon
Francesco Rossi
Carlo Pinsoglio
Marco Sportiello
57′ . Alex Sandro
Raoul Bellanova
Giorgio Chiellini
Mattia Caldara75′
Daniele Rugani
Lennart Czyborra
57′ . Douglas Costa
Boško Šutalo
Simone Muratore
Ebrima Colley
Miralem Pjanić
Rusłan Malinowski68′  80′
82′ Aaron Ramsey
Mario Pašalić58′ 61′
69′ Gonzalo Higuain
Adrien Tameze75′
Marco Olivieri
Luis Fernando Muriel Fruto68′

"Stara Dama" była bliska odpowiedzi w 33. minucie, gdy Rodrigo Bentancur dorzucił piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Paulo Dybala i huknął bez zastanowienia. Futbolówka otarła się o Jose Palominiego i minimalnie chybiła celu.

Zobacz więcej doniesień o Serie A

Dowiedz się więcej na temat: Serie A | Juventus | Atalanta Bergamo | Wojciech Szczęsny