• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Juventus - AS Roma 1-3 w 38. kolejce Serie A

W meczu ostatniej kolejki Serie A AS Roma nie dała szans Juventusowi, zwyciężając na wyjeździe 3-1. Dostępu do bramki "Starej Damy" strzegł Wojciech Szczęsny, który rozegrał 72 minuty.

W kadrze meczowej Juventusu zabrakło najlepszego strzelca zespołu - Cristiana Ronalda, który dostał wolne, by odpocząć przez decydującymi meczami w Lidze Mistrzów.

Odpowiedzialność za strzelanie bramek wziął na siebie Gonzalo Higuain, który wykorzystał zgranie Adriena Rabiota po rzucie rożnym i już w piątej minucie dał "Starej Damie" prowadzenie.

Roma nie zamierzała jednak dawać za wygraną i jeszcze przed przerwą zdobyła dwa gole

Najpierw w 23. minucie efektownym wolejem popisał się Nikola Kalinić, a następnie tuż przed przerwą Diego Perotti wykorzystał rzut karny po faulu Danila.

Dowiedz się więcej na temat: Juventus | AS Roma | Serie A | Wojtek Szczęsny | Cristano Ronaldo