Reklama

Reklama

Jakub Błaszczykowski zaprezentowany przez ACF Fiorentina

​Jakub Błaszczykowski został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany przez swój nowy klub - Fiorentinę. - Cieszę się, że trafiłem do tego klubu, bo liga włoska jest bardzo interesująca. Liczę na to, że w barwach Fiorentiny wrócę do najwyższej formy - powiedział reprezentant Polski. - Kuba to piłkarz, który potrafi zrobić różnicę - chwalili go działacze klubu.

Serie A. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Piłkarz o świetnej technice, szybkości i z bardzo dużym doświadczeniem międzynarodowym. Wieloletni kapitan reprezentacji Polski - tak opisywali Błaszczykowskiego działacze Fiorentiny na oficjalnej prezentacji zawodnika, która odbyła się dzisiaj we Florencji.

Reprezentant Polski trafił do ligi włoskiej w letnim oknie transferowym z Borussii Dortmund. 29-letni piłkarz został wypożyczony do Fiorentiny do końca obecnego sezonu.

Reklama

- Fiorentina złożyła mi najbardziej konkretną ofertę. Jestem wdzięczny władzom klubu za zaufanie. Cieszę się, że teraz będę miał okazję za nie odpłacić - powiedział Kuba.

W poprzednim sezonie Błaszczykowski zmagał się z kontuzjami. We wszystkich rozgrywkach klubowych rozegrał tylko 20 meczów, nie strzelił goli, zanotował dwie asysty.

- Wybrałem ofertę Fiorentiny, bo bardzo zależy mi na tym, by wrócić do wysokiej formy. Ostatnie miesiące nie były dla mnie udane, ale teraz chcę znowu prezentować mój najwyższy poziom.

Zapytany o swoje ambicje w barwach włoskiego klubu, Błaszczykowski zaznaczył, że nie chce opowiadać o sukcesach, ale je osiągać.

- Mam takie podejście do życia, że nie chcę mówić o tym, co może się wydarzyć. Lepiej najpierw osiągnąć dobry wynik na boisku, a potem się nim chwalić niż odwrotnie - stwierdził.

Włoscy dziennikarze zapytali także Kuby o to, jaki jest jego stosunek do papieża Jana Pawła II. - Papież to inspirująca postać dla wielu Polaków, także dla mnie. Byłem już kiedyś w Watykanie, chętnie wybiorę się tam także teraz, jeśli tylko pozwoli mi na to czas - przyznał zawodnik.

Błaszczykowski rozegrał we wrześniu dwa mecze w reprezentacji Polski - z Niemcami i Gibraltarem. Debiutował w kadrze narodowej w marcu 2006 roku, do tej pory zagrał w niej łącznie 72 mecze i strzelił 15 goli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL