• 5 .SSC Napoli (59 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (55 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (43 pkt.)

Inter Mediolan - US Sassuolo Calcio 2-1 (1-0). Liga włoska - 28. kolejka Serie A

W pojedynku 28. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Interu Mediolan zwyciężył z US Sassuolo 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

28. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-07 18:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Arbiter: Massimiliano Irrati
H. Traorè 85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia pokazał kartkę Andrei Consiglemu, piłkarzowi gości.

Już na początku meczu to zawodnicy Interu Mediolan otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Romelu Lukaku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola pomógł Ashley Young.

W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicola Barellę z ”Nerazzurri”, a w 23. minucie Hameda Traorè'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Nerazzurri”.

Trener ”Nerazzurri” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Stefano Sensi, a murawę opuścił Christian Eriksen. W 60. minucie kartkę dostał Ashley Young z Interu Mediolan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Mediolan w 67. minucie spotkania, gdy Lautaro Martínez strzelił drugiego gola. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Romelu Lukaku.

W 70. minucie Roberto Gagliardini zastąpił Matiasa Vecina. Na murawie, jak to często zdarzało się US Sassuolo w tym sezonie, pojawił się Giorgos Kiriakopoulos, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Rogéria. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Jeremy Toljan został zmieniony przez Lukasza Haraslina, a za Jeremiego Bogę wszedł na boisko Brain Oddei, co miało wzmocnić zespół US Sassuolo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lautara Martíneza na Alexisa Sancheza.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Maxime Lopez, piłkarz US Sassuolo.

Mimo że jedenastka US Sassuolo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Hamed Traorè. Asystę przy golu zanotował Filip Djuricić.

W doliczonym czasie gry w zespole US Sassuolo doszło do zmiany. Isaac Karamoko wszedł za Vlada Chirichesa. Drużynie US Sassuolo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Interu Mediolan.

Marlon Santos da Silva Barbosa
17′ Nicolò Barella
Rogério Oliveira da Silva75′
Achraf Hakimi Mouh
Pedro Mba Obiang Avomo
70′ Roberto Gagliardini
Hamed Junior Traorè  85′ 23′
60′ Ashley Young
Jeremie Boga80′
59′ Christian Eriksen
Maxime Lopez84′
 10′ Romelu Lukaku
Filip Djuricić
 67′ 77′ Lautaro Javier Martínez
Federico Peluso
59′ Stefano Sensi
Stefano Piccinini
70′ Matias Vecino
Francesco Magnanelli
Arturo Vidal
Lukasz Haraslin75′
Andrea Pinamonti
Isaac Karamoko90′
77′ Alexis Sanchez
Brain Oddei80′

Federico Artioli

Matteo Saccani

Przewaga drużyny US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Interu Mediolan obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna US Sassuolo w drugiej połowie dokonała czterech zmian.