• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Inter Mediolan - Udinese 5-1 w ostatniej kolejce Serie A. Inter przypieczętował mistrzostwo Włoch

Inter Mediolan świętuje mistrzostwo Włoch! Zespół Antonio Conte przełamał dziewięcioletnią dominację Juventusu Turyn w świetnym stylu. Tytuł potwierdził wysokim zwycięstwem 5-1 nad Udinese Calcio.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Mediolańczycy mieli już zapewniony tytuł mistrzowski, dlatego w ostatnim spotkaniu sezonu trener Antonio Conte dał odpocząć kilku kluczowym piłkarzom - m.in. Romelu Lukaku, Arturo Vidalowi, czy Ivanowi Perisziciowi. Wszyscy zaczęli spotkanie na ławce rezerwowych.

To jednak w ogóle nie przeszkodziło Interowi w przypieczętowaniu mistrzowskiego sezonu zwycięstwem. Już w 8. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Ashley Young. 35-letni okupił to bolesnym zderzeniem z bramkarzem, ale zdołał uprzedzić go i umieścić piłkę w bramce.

Inter potwierdził mistrzostwo Włoch

W 39. minucie na boisku pojawił się Christian Eriksen w miejsce kontuzjowanego Stefano Sensiego. I pokazał, że w końcówce sezonu odbudował swoją formę. Już kilka minut później zdobył bramkę na 2-0 bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego! Duńczykowi pomógł jeszcze rykoszet, gdy piłka odbiła się od muru.

W drugiej połowie Inter tylko potwierdził swoją znakomitą formę. Najpierw rzut karny pewnie wykorzystał Lautaro Martinez, a po chwili na boisku zameldowali się Periszić i Lukaku. Obaj szybko zdobyli także swoje bramki.

Periszić popisał się pięknym trafieniem z ostrego kąta, natomiast Lukaku bramkę zdobył... niechcący. Po strzale jego kolegi piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od stojącego w pobliżu zaskoczonego Belga i wpadła do siatki.

W końcówce meczu rozmiary strat zmniejszył się z jedenastu metrów Roberto Pereyra.

Inter Mediolan - Udinese Calcio 5-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Young (8.), 2-0 Eriksen (44.), 3-0 Martinez (55. - z rzutu karnego), 4-0 Periszić (64.), 5-0 Lukaku (71.), 5-1 Pereyra (79. - z rzutu karnego).

38. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-23 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 1000 | Arbiter: Manuel Volpi
Kevin Bonifazi
57′ Achraf Hakimi Mouh
Rodrigo Javier De Paul69′
Matias Vecino
Nahuel Molina Lucero
39′ Stefano Sensi
Jens Stryger Larsen
 8′ Ashley Young
Marvin Zeegelaar59′
Roberto Gagliardini
Roberto Maximiliano Pereyra  79′ (k.)
65′ Andrea Pinamonti
Walace Souza Silva88′
 55′ (k.) 26′ 57′ Lautaro Javier Martínez
Stefano Okaka Chuka59′
46′ Daniele Padelli
Jean-Victor Makengo69′
39′  44′ Christian Eriksen
Martin Palumbo88′
57′  64′ Ivan Periszić
Alessandro Rigo
Arturo Vidal
Salah Basha
57′  71′ Romelu Lukaku