Inter Mediolan - Sampdoria Genua 3-0 (0-0). Liga - 38. kolejka

W starciu 38. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 22 maja, jedenastka Interu Mediolan zwyciężyła z Sampdorią Genua 3-0 (0-0). Mecz odbył się na The Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Bereszyńskiego występującego w Sampdorii Genua.

W  starciu 38. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 22 maja, jedenastka Interu Mediolan zwyciężyła  z Sampdorią Genua  3-0 (0-0). Mecz odbył się na The Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Bartosza Bereszyńskiego występującego w Sampdorii Genua.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań drużyna Sampdorii Genua wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mayę Yoshidę z Sampdorii Genua, a w 29. minucie Nicola Barellę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Interu Mediolan w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Perisić. W zdobyciu bramki pomógł Nicolo Barella.

Jedenastka Sampdorii Genua ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Interu Mediolan, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie kolejną bramkę dla jedenastki Interu Mediolan zdobył Joaquin Correa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Mediolan w 57. minucie spotkania, gdy Joaquin Correa strzelił trzeciego gola. Chwilę później trener Interu Mediolan postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ivana Perisicia wszedł Robin Gosens, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Interu Mediolan utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Nicolo Barella został zmieniony przez Artura Vidala. W 60. minucie w jedenastce Interu Mediolan doszło do zmiany. Federico Dimarco wszedł za Alessandra Bastoniego. Chwilę później trener Sampdorii Genua postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Candrevę. Na boisko wszedł Mikkel Damsgaard, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 62. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Sampdorii Genua: Morten Thorsby, Ronaldo Vieira, Maya Yoshida, Tomas Rincon, na ich miejsce weszli: Simone Trimboli, Kristoffer Askildsen, Giangiacomo Magnani, Gerard Yepes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joaquina Correi, Stefana de Vrija zajęli: Felipe Caicedo, Andrea Ranocchia. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Alex Ferrari z drużyny Sampdorii Genua. Była to 66. minuta spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Interu Mediolan, natomiast piłkarzom Sampdorii Genua pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.