• 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Inter Mediolan pokonał po dogrywce Fiorentinę 2-1 w 1/8 finału Pucharu Włoch

To był mecz trzymający w napięciu do samego końca. Inter Mediolan pokonał po dogrywce Fiorentinę 2-1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Włoch, w którym zmierzy się lokalnym rywalem - AC Milan. Zwycięskiego gola strzelił w 119. minucie Romelu Lukaku. Bartłomiej Drągowski oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Na pierwszą bramkę piłkarze kazali nam czekać do 40. minuty, gdy Arturo Vidal dał Interowi prowadzenie, wykorzystując rzut karny.

Fiorentina skutecznie odpowiedziała po zmianie stron. W 57. minucie Cristian Kouame posłał piłkę pod poprzeczkę, doprowadzając do wyrównania.

Wybawicielem Interu okazał się Romelu Lukaku, który został wprowadzony na plac gry w 69. minucie w miejsce Lautaro Martineza. Belg w ostatniej chwili uratował swoją drużynę przed serią rzutów karnych, trafiając do siatki w 119. minucie.

W ćwierćfinale Inter zmierzy się w derbach Mediolanu z AC Milan. Będzie to więc mecz nie tylko o awans do półfinału, lecz przede wszystkim o prestiż.

Puchar Włoch - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Dowiedz się więcej na temat: ACF Fiorentina | Inter Mediolan | Romelu Lukaku | puchar włoch