• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Inter Mediolan - Parma Calcio 2-2 w 9. kolejce Serie A

Inter nie wykorzystał potknięcia Juventusu (1-1 z Lecce) i także stracił punkty. Mediolańczycy tylko zremisowali 2-2 z Parmą, co zamknęło im drogę do objęcia fotelu lidera Serie A.

Zgodnie z przewidywaniami, to ekipa "Nerazzurrich" zdobyła bramkę jako pierwsza. Autor gola, Antonio Candreva, mógł mówić o sporym szczęściu - zanim jego strzał sprzed pola karnego wylądował w siatce, odbił się jeszcze od jednego z defensorów, co kompletnie zmyliło Luigiego Sepe. Była 23. minuta meczu.

Już siedem minut później to Parma cieszyła się z prowadzenia. Yann Karamoh najpierw sam pokonał Samimra Handanovicia, a potem jego z jego idealnego dogrania skorzystał Gervinho.

Inter zdołał wyrównać w 51. minucie, a przynajmniej wtedy Romelu Lukaku trafił do bramki. Gol został jednak uznany przez arbitra cztery i pół minuty później, bo tyle trwała analiza VAR. Ostatecznie arbiter stwierdził, że asystujący przy bramce Belga Candreva nie był na spalonym, co pozwoliło gospodarzom ponownie uwierzyć w triumf.

W końcówce dobrym strzałem głową popisał się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stefan de Vrij, chybił jednak minimalnie. Inter przeważał i zażarcie dążył do strzelenia bramki na wagę trzech "oczek". Siedem doliczonych minut nie wystarczyło mediolańczykom, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zespoły Interu i Parmy, które do tej pory nie zanotowały ligowego remisu, podzieliły się punktami.

TB

Serie A - wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

9. kolejka Włochy - Serie A
2019-10-26 18:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 67076 | Arbiter: D. Chiffi
Kastriot Dermaku
65′ Diego Godin
Riccardo Gagliolo66′
Milan Szkriniar
Simone Iacoponi
13′ Nicolò Barella
Dejan Kulusevski
Marcelo Brozović
Hernani Azevedo Júnior
 23′ 44′ Antonio Candreva
Juraj Kucka
84′ Roberto Gagliardini
Matteo Scozzarella
 51′ Romelu Lukaku
Yann Karamoh  26′ 71′
73′ Lautaro Javier Martínez
Giuseppe Pezzella66′
65′ Stefan de Vrij

Borja Valero

73′ 81′ Sebastiano Esposito