• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Inter Mediolan - Lazio Rzym 3-1 (2-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie A

W spotkaniu 22. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 14 lutego, drużyna Interu Mediolan wygrała z Lazio Rzym 3-1 (2-0). Starcie odbyło się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

S. Milinković-Savić 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała 18 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 19 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Lazio Rzym próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie kartką został ukarany Wesley Hoedt, piłkarz Lazio Rzym.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan (”Nerazzurri”) w 22. minucie spotkania, gdy Romelu Lukaku zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 26. minucie sędzia pokazał kartkę Romelu Lukaku z zespołu gospodarzy.

W 45. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Romelu Lukaku z ”Nerazzurri”.

Kibice Lazio Rzym nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gonzala Escalantego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Lucas Leiva. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Drugą połowę drużyna Lazio Rzym rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wesleya Hoedta wszedł Marco Parolo.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Achrafowi Hakimiemu z ”Nerazzurri”. Była to 59. minuta spotkania.

Bramkarz ”Nerazzurri” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Sergej Milinković-Savić.

Zawodnicy Interu Mediolan szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie wynik ustalił Lautaro Martínez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Romelu Lukaku.

W 70. minucie Ciro Immobile został zmieniony przez Vedata Muriqiego. W tej samej minucie w jedenastce ”Orłego” doszło do zmiany. Felipe Caicedo wszedł za Carlosa Correę. Chwilę później trener ”Nerazzurri” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Roberto Gagliardini, a murawę opuścił Christian Eriksen.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Manuel Lazzari
59′ 90′ Achraf Hakimi Mouh
Sergej Milinković-Savić  61′
72′ Christian Eriksen
Romero Alconchel Luis Romero78′
90′ Ivan Periszić
Adam Marušić
Marcelo Brozović
Lucas Pezzini Leiva46′
 22′ (k.), 45′ 26′ 90′ Romelu Lukaku
Carlos Joaquín Correa70′
 64′ 78′ Lautaro Javier Martínez
Ciro Immobile70′
Daniele Padelli
Marco Alia
Ionuț Andrei Radu
Alessio Furlanetto
90′ Danilo D'Ambrosio
Mateo Musacchio
90′ Matteo Darmian
Mohamed Salim Fares
72′ Roberto Gagliardini
Andreas Hoelgebaum Pereira78′
Stefano Sensi
Senad Lulić
Matias Vecino
Marco Parolo46′
90′ Andrea Pinamonti
Felipe Caicedo70′
78′ Alexis Sanchez
Vedat Muriqi70′

Przewaga zespołu Lazio Rzym w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

”Nerazzurri” obejrzały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.