• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2-1 w meczu Serie A

Inter Mediolan niespodziewanie pokonał na Stadio Giuseppe Meazza obrońcę tytułu Juventus Turyn 2-1 (0-0) w meczu 4. kolejki Serie A.

Inter i Juventus to uznane firmy, ale klub z Mediolanu znajduje się od pewnego czasu w sportowym kryzysie. "Stara Dama" natomiast w ostatnich pięciu latach dzieli i rządzi w Serie A. Obecny sezon mistrz Italii rozpoczął od trzech zwycięstw z rzędu, a Inter znów poniżej oczekiwań.

W niedzielę jednak kibice "Nerazzurrich" mieli powody do dumy, choć w 66. minucie nic na to nie wskazywało. Wtedy to Stephan Lichtsteiner dał prowadzenie Juventusowi.

Odpowiedź Interu był błyskawiczna. Dwie minuty później był już remis 1-1, a na listę strzelców wpisał się Mauro Icardi. Podopieczni Franka de Boera poszli za ciosem i w 78. minucie gola na 2-1 strzelił Ivan Periszić.

Inter kończył mecz w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Ever Banega. "Nerazzurri" utrzymali jednak korzystny wynik.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Lichtsteiner (66), 1-1 Icardi (68), 2-1 Periszić (78)

Wyniki, terminarz i tabela Serie A

Dowiedz się więcej na temat: Inter Mediolan | Juventus Turyn | Serie A | Ivan Periszić