• 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2-0 (1-0). Liga włoska - 18. kolejka Serie A

17 stycznia na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbył się pojedynek 18. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Interu Mediolan i Juventusu Turyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Interu Mediolan 2-0.

N. Barella 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 26 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Arturo Vidal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Mediolan (”Nerazzurri”), strzelając gola w 12. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Nicolò Barella.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Leonardo Bonucci z Juventusu Turyn. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Interu Mediolan.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Nerazzurri” w 52. minucie spotkania, gdy Nicolò Barella zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Alessandro Bastoni.

Kibice Juventusu Turyn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Kulusevskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aaron Ramsey. W 58. minucie w jedenastce Juventusu Turyn doszło do zmiany. Weston McKennie wszedł za Adriena Rabiota. W tej samej minucie Gianluca Frabotta został zmieniony przez Federica Bernardeschiego.

Między 59. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Interu Mediolan i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Interu Mediolan postanowił wzmocnić formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ashley Younga. Na boisko wszedł Matteo Darmian, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Giorgio Chiellini
 52′ 67′ Nicolò Barella
Gianluca Frabotta58′
Achraf Hakimi Mouh
Rodrigo Bentancur
 12′ 77′ Arturo Vidal
Federico Chiesa
59′ 72′ Ashley Young
Adrien Rabiot58′
Marcelo Brozović
Aaron Ramsey58′
Romelu Lukaku
Alvaro Morata62′
86′ Lautaro Javier Martínez
Cristiano Ronaldo
Daniele Padelli
Gianluigi Buffon
Ionuț Andrei Radu
Giovanni Gabriele Garofani
72′ Matteo Darmian
Radu Drăgușin
77′ Roberto Gagliardini
Filippo Ranocchia
86′ Alexis Sanchez
Federico Bernardeschi58′

Nicolò Fagioli

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.