• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Inter Mediolan - Juventus Turyn 1-1 (1-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie A

24 października na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Interu Mediolan i Juventusu Turyn. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 56 532 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-24 20:45 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 56532 | Arbiter: Maurizio Mariani
Inter Mediolan
Juventus Turyn
1
1
E. Džeko 17'
P. Dybala 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Zespół Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrał aż 27 razy, zremisował 18, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Interu Mediolan (”Nerazzurri”) otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Edin Dżeko. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 18. minucie za Federica Bernardeschiego wszedł Rodrigo Bentancur. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicola Barellę z ”Nerazzurri”, a w 44. minucie Aleksa Sandro z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Nerazzurri”.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Interu Mediolan doszło do zmiany. Roberto Gagliardini wszedł za Hakana Calhanoglu. Trener ”Starej Damy” postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Juana Cuadradę i na pole gry wprowadził napastnika Paula Dybalę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie Dejan Kulusevski został zmieniony przez Federica Chiesę, co miało wzmocnić drużynę Juventusu Turyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lautara Martíneza na Alexisa Sancheza. W 70. minucie kartkę dostał Ivan Periszić, zawodnik gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Nerazzurri” w tym sezonie, pojawił się Denzel Dumfries, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Ivana Periszicia.

W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Arthur, Kaio Jorge, a na ich miejsce weszli Weston McKennie, Manuel Locatelli. W samej końcówce meczu wynik ustalił z karnego Paulo Dybala. W 90. minucie w jedenastce Interu Mediolan doszło do zmiany. Matias Vecino wszedł za Nicola Barellę.

W doliczonej piątej minucie pojedynku kartkę dostał Giorgio Chiellini z ”Starej Damy”. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Giorgio Chiellini90′
40′ 90′ Nicolò Barella
. Alex Sandro44′
Matteo Darmian
Juan Cuadrado65′
61′ Hakan Calhanoglu
Manuel Locatelli83′
70′ 72′ Ivan Periszić
Federico Bernardeschi18′
Marcelo Brozović
Weston James Earl McKennie83′
 17′ Edin Dżeko
Alvaro Morata
72′ Lautaro Javier Martínez
Mattia De Sciglio
72′ Denzel Justus Morris Dumfries
Luca Pellegrini
Aleksandar Kolarov
Daniele Rugani
Andrea Ranocchia
Rodrigo Bentancur18′
61′ Roberto Gagliardini
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo83′
Stefano Sensi
Aaron Ramsey
90′ Matias Vecino
Federico Chiesa65′
72′ Alexis Sanchez
Paulo Dybala65′  89′ (k.)
Martín Adrián Satriano Costa
Kaio Jorge Pinto Ramos83′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Juventusu Turyn otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół ”Starej Damy” dokonał pięciu zmian.