• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Inter Mediolan - Hellas Verona FC 1-0 (0-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie A

W pojedynku 33. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 25 kwietnia, zespół Interu Mediolan wygrał z Verona FC 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie.

M. Darmian 76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Verona FC: Federicowi Ceccheriniemu w 28. i Giangiacomowi Magnaniemu w 42. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Verona FC wyszła w zmienionym składzie, za Federica Ceccheriniego wszedł Paweł Dawidowicz. Drugą połowę drużyna Verona FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Giangiacoma Magnaniego wszedł Koray Guenter.

W 65. minucie za Adriena Tameze'a wszedł Eddie Salcedo. A trener Interu Mediolan wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stefana Sensiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Christian Eriksen. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W tej samej minucie Ivan Periszić został zmieniony przez Matteo Darmiana, a za Lautara Martíneza wszedł na boisko Alexis Sanchez, co miało wzmocnić drużynę Interu Mediolan. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Federica Dimarca na Iyenomę Udogie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Antonínowi Barákowi z Verona FC. Była to 68. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Mediolan w 76. minucie spotkania, gdy Matteo Darmian strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Achraf Hakimi.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Verona FC doszło do zmiany. Ebrima Colley wszedł za Daniela Bessę. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Danilo D'Ambrosio, Roberto Gagliardini, a na ich miejsce weszli Achraf Hakimi, Marcelo Brozović.

Marco Davide Faraoni
79′ Achraf Hakimi Mouh
Adrien Tameze65′
65′ Christian Eriksen
Antonín Barák68′
65′ Ivan Periszić
Daniel Sartori Bessa77′
79′ Marcelo Brozović
Ivan Ilić
Romelu Lukaku
Darko Lazović
72′ Lautaro Javier Martínez
Kevin Lasagna
Daniele Padelli
Alessandro Berardi
Ionuț Andrei Radu
Ivor Pandur
79′ Danilo D'Ambrosio
Yıldırım Mert Çetin
65′  76′ Matteo Darmian
Paweł Dawidowicz46′
Andrea Ranocchia
Koray Guenter46′
Ashley Young
Iyenoma Udogie72′
79′ Roberto Gagliardini
Ebrima Colley77′
65′ Stefano Sensi
Kevin Ruegg
Matias Vecino
Mattia Zaccagni
Andrea Pinamonti
Andrea Favilli
72′ Alexis Sanchez
Nikola Kalinić

Eddie Anthony Salcedo Mora65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Verona FC pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.