• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Inter - AS Roma 1-3 w 26. kolejce Serie A

AS Roma pewnie wygrała z Interem na wyjeździe 1-3. Dwie piękne bramki dla gości zdobył Radja Nainggolan. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut.

Serie A: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

AS Roma bardzo szybko wyszła na prowadzenie w meczu z Interem. Rzymianie już w 12. minucie strzelili pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się, przepięknym strzałem z dystansu, Radja Nainggolan.

Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy w starciu z Interem. Roma natomiast już na początku drugiej połowy podwyższyła wynik na 2-0. Drugim trafieniem popisał się Radja Nainggolan. Belg przebiegł z futbolówką połowę boiska i pokonał bramkarza fantastycznym uderzeniem z dystansu.

Inter kontaktowego gola zdołał strzelić dopiero w 81. minucie spotkania. Po dośrodkownaiu w pole karne, obrońcy Romy nie przypilnowali Mauro Icardiego, a ten pewnie pokonał Szczęsnego, nie dając mu żadnych szans na obronę.

Gospodarze nie zdołali doprowadzić do remisu. Roma natomiast tuż przed zakończeniem gry wywalczyła sobie rzut karny. Faulowany w "szesnastce" gospodarzy był Edin Dżeko. Sędzia słusznie wskazał na "wapno", a "jedenastkę" na gola pewnie zamienił Diego Perotti.

Roma zajmuje drugie miejsce w Serie A. Do pierwszego Juventusu traci siedem punktów. Inter jest szósty.

AK

Inter - AS Roma 1-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Nainggolan (12.), 0-2 Nainggolan (56.), 1-2 Icardi (81.), 1-3 Perotti (85.)

Sędzia: P. Tagliavento

Dowiedz się więcej na temat: AS Roma | Inter Mediolan