Reklama

Reklama

Ibrahimović: Nie wyzywaj wirusa do walki, bo nie nazywasz się Zlatan

Szwedzki napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimović wystąpił w mediach społecznościowych, prosząc o noszenie maseczek i utrzymywanie odstępu. "Wirus wyzwał Zlatana do walki i to ja wygrałem, lecz ty nie nazywasz się Zlatan" - brzmi jego wpis.

W krótkim filmie na Instagramie nagranym wspólnie z regionem Lombardii piłkarz, u którego we wrześniu stwierdzono zakażenie koronawirusem, zakłada maseczkę i mówi: "używajcie głowy, myślcie i stosujcie się do restrykcji, to wtedy wygramy".

Apel piłkarza skierowany jest to mieszkańców Włoch, lecz został poważnie odebrany w jego rodzinnym kraju, gdzie w ostatnich tygodniach nastąpiło widoczne rozluźnienie zasad. Mało kto używa maseczek w środach komunikacji i sklepach, nie stosuje się zalecanego odstępu. Jak ostrzegają epidemiolodzy, mieszkańcy Szwecji zbyt lekceważąco podchodzą do ich zaleceń i już widać kolejny wzrost zakażeń.

Reklama

Zdaniem szwedzkich mediów, stanowisko Ibrahimovica jest szczególnie ważne ze względu na jego status wśród młodych ludzi, dla których jest autorytetem, a jego wypowiedzi bardziej wiarygodne dla nich niż polityków i lekarzy.

"Szczególnie teraz po dziwnych wypowiedziach Ronaldo o niewiarygodności testów, które nazwał bzdurą" - skomentował dziennik "Expressen".

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama