Reklama

Reklama

  • 1 .AC Milan (0 pkt.)
  • 2 .Atalanta Bergamo (0 pkt.)
  • 3 .Bologna FC 1909 (0 pkt.)
  • 4 .Cagliari Calcio (0 pkt.)
  • 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Henrich Mchitarjan bez powołania do reprezentacji. "Powody mnie nie przekonują"

Henrich Mchitarjan, największa gwiazda reprezentacji Armenii, nie zagra w najbliższych spotkaniach narodowej kadry - informuje Ormiańskie Radio Publiczne. Piłkarz skomentował sytuację w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu głębokiemu zdziwieniu.

Choć Armenia, zrzeszona w UEFA, na najbliższym Euro nie wystąpi, to przetestuje dwie drużyny, które w turnieju wezmą udział. Ormianie zmierzą się niebawem ze Szwecją i Chorwacją, jednak, ku zdziwieniu wielu kibiców, w meczach tych nie wystąpi Henrich Mchitarjan.

Ormianin był ostatnio w dobrej formie

Zawodnik AS Romy jest żywą legendą sportu w swoim kraju. Już kilka lat temu, w roku 2017, został odznaczony medalem "Za zasługi na rzecz ojczyzny".  W tym sezonie ponadto występował regularnie we włoskiej Serie A, a w ostatnich czterech meczach "Giallorossich" strzelił także cztery bramki. 

Brak powołania na mecze reprezentacyjne - nawet, jeśli mowa o spotkaniach towarzyskich - jest więc zaskoczeniem. Piłkarz zresztą sam nie krył zdziwienia, a sprawę skomentował w mediach społecznościowych.

Reklama

Henrich Mchitarjan zareagował zdziwieniem

"Ku mojemu zdziwieniu zostałem poinformowany przez sztab trenerski reprezentacji Armenii, że nie zostałem powołany na nadchodzące mecze międzynarodowe. Podane mi oficjalne powody nie są dla mnie przekonujące. Niemniej jednak wspieram naszych chłopców i życzę im powodzenia w nadchodzących meczach" - napisał na Facebooku Ormianin.

Selekcjonerem narodowej drużyny Armenii jest Hiszpan Joaquin Caparros. Trener ten w przeszłości prowadził m.in. Sevillę, Osasunę, Granadę czy Levante. "Nie ma meczów towarzyskich, gdy gra reprezentacja" - stwierdził przy okazji ogłaszania składu Caparros, cytowany przez stronę ormiańskiej federacji piłkarskiej.

Test dla rywali Polaków

Armenia zmierzy się 1 czerwca z Chorwacją, z kolei 5 czerwca zagra ze Szwecją. Z punktu widzenia polskich kibiców drugie z tych spotkań może być dość istotne - Szwedzi to bowiem grupowi rywale "Biało-Czerwonych" na Euro. Mecz Szwecja-Polska zaplanowany jest na 23 czerwca.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Henrich Mchitarian | Armenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje