• 5 .Atalanta Bergamo (43 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Hellas Werona - SSC Napoli 3-1 w 19. kolejce Serie A. Dawidowicz lepszy od Zielińskiego

Paweł Dawidowicz górą w „polskim starciu”! Ekipa Hellasu Werona nie dała szans Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie i wygrała 3-1. Ozdobą meczu była bramka Hirvinga Lozano, która padła już w 9. sekundzie meczu. Jest to jeden z najszybciej zdobytych goli w historii Serie A.

Napoli w swoim ostatnim meczu nie poradziło sobie z Juventusem i to "Stara Dama" zdobyła superpuchar Włoch. Starcie z niżej notowanym Hellasem było zatem świetną okazją do poprawy nastrojów.

Nic więc dziwnego, że goście od razu ruszyli do ataku i już... w 9. sekundzie meczu objęli prowadzenie. Diego Demme posłał świetną piłkę z głębi boiska, minął się z nią Federico Dimarco, a formalności dopełnił Hirving Lozano.

Meksykanin zdobył dzięki temu trzecią najszybszą bramkę w historii Serie A (dokładnie w 8,9 sekundy, w tym samym momencie gola w 2001 zdobył także Paolo Poggi). Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji należy natomiast do piłkarza Milanu Rafaela Leao - 6,8 sekundy.

Gospodarze nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i odpowiedzieli w 34. minucie. Davide Faraoni posłał futbolówkę w pole karne, a zupełnie pozostawiony bez opieki Dimarco wbił ją do bramki.

Piłkarze nie zwalniali i przed przerwą widzieliśmy jeszcze dwie groźne sytuacje. Najpierw Alex Meret zatrzymał uderzenie Darko Lazovicia, a po chwili Lozano przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Początek drugiej części gry nie był zbyt ciekawy. Boiskowy marazm zdecydowali się przełamać gospodarze w 62. minucie. Antonin Barak otrzymał znakomite podanie z głębi boiska od Mattii Zaccagniego, wyprzedził Tiemoue Bakayoka i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Napoli.

Bliski odpowiedzi na trafienie byłego piłkarza m.in. Udinese był Lozano. Atakujący wpadł w pole karne i oddał groźny strzał, lecz minimalnie chybił. Napoli zdecydowanie nie potrafiło nawiązać do dobrej formy z meczu przeciwko Fiorentinie.

Hellas natomiast bezwzględnie to wykorzystywał. W 79. minucie Meret zdołał obronić strzał Samuela Di Carmine, lecz futbolówka powróciła na plac gry. Dopadł do niej Lazović, zagrał wzdłuż linii bramkowej, a Zaccagni głową umieścił piłkę w siatce.

Zieliński opuścił plac gry w 82. minucie, a jego miejsce na boisku zajął Eljif Elmas.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Pozostałe mecze

W drugim meczu rozgrywanym w tym samym czasie Genoa pokonała Cagliari 1-0 po bramce Mattii Destro. Sebastian Walukiewicz całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

PA

19. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-24 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Michael Fabbri
Giovanni Di Lorenzo54′
 34′ 56′ Federico Dimarco
Nikola Maksimović
76′ Koray Guenter
Kalidou Koulibaly71′
Marco Davide Faraoni
Elseid Hysaj
Adrien Tameze
Diego Demme16′ 65′
 62′ Antonín Barák
Hirving Lozano  1′
 79′ 80′ 83′ Mattia Zaccagni
Lorenzo Insigne60′
Ivan Ilić
Tiemoué Bakayoko83′
Darko Lazović
Piotr Zieliński83′
56′ Nikola Kalinić
Kostas Manolas
76′ Matteo Lovato
Silva Duarte Mario Rui
56′ 60′ Giangiacomo Magnani
Fernando Llorente
83′ Daniel Sartori Bessa
Dries Mertens60′
56′ Samuel Di Carmine