• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Hellas Werona - Spezia. Emocje w końcówce starcia! Nie utrzymali prowadzenia do końca

Hellas Werona z Pawłem Dawidowiczem w składzie długo przeważał, jednak piłkarze Spezii rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania. Gospodarze mogli wygrać to spotkanie, ale zabrakło im skuteczności. Co więcej sędzia nie uznał dwóch goli dla podopiecznych Ivana Juricia.

Zawodnicy Hellasu Werona spisują się w tym sezonie na miarę oczekiwań i zajmują pewne miejsce w środku tabeli. Ekipa Pawła Dawidowicza na przełomie dwóch sezonów skuteczne zmazała fatalny piłkarski obraz Werony, po nieco nieudolnej grzej Chievo z sezonu 2018/2019.

Ekipa z miasta Romea i Julii od samego początku ruszyła do ataku i już w 3. minucie wpakowała piłkę do siatki. Kevin Lasagna najlepiej odnalazł się w polu karnym i głową umieścił piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, bowiem biorący udział w akcji Davide Faraoni znalazł się na spalonym.

Goście również potrafili dochodzić do głosu, jednak więcej z gry mieli gracze Hellasu. W 26. minucie Ivan Provedel zatrzymał groźne uderzenie z głowy Eddiego Salcedo, a tuż przed przerwą sędzia... nie uznał kolejnego trafienia Lasangi. Tym razem sam atakujący znalazł się na ofsajdzie.

Kolejnej dobrej okazji nie wykorzystał także Salcedo, który trafił w słupek po podaniu z rzutu wolnego.

Hellas Werona - Spezia. Drużyna Dawidowicza w końcu dopięła swego

Piłkarze Hellasu w znakomity sposób rozpoczęli natomiast drugą połowę. Po składnej akcji gospodarzy Darko Lazović zagrał w pole karne, a Salcedo głową wpakował piłkę do siatki.

Ekipa z Ligurii nie miała chwili wytchnienia i już po chwili ponownie zakotłowało się pod ich bramką. Federico Dimarco oddał strzał z rzutu wolnego, a pędząca futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Goście nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i doprowadzili do wyrównania w końcówce starcia. Riccardo Saponara wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Marco Silvestriego.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

PA

34. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-01 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Manuel Volpi
Ivan Provedel
38′ Paweł Dawidowicz
Luca Vignali
Federico Dimarco
Ardian Ismajli
77′ Giangiacomo Magnani
Julian Chabot50′
84′ Marco Davide Faraoni
Riccardo Marchizza
40′ 46′ Stefano Sturaro
Nahuel Estévez
 46′ 65′ Eddie Anthony Salcedo Mora
Giulio Maggiore66′
15′ 60′ Mattia Zaccagni
Matteo Ricci83′
Antonín Barák
Daniele Verde67′
Darko Lazović
M'Bala Nzola13′
60′ Kevin Lasagna
Martin Erlić
77′ Koray Guenter
Salvador Ferrer Canals
Matteo Lovato
Claudio Terzi
Ebrima Colley
Gennaro Acampora83′
65′ 69′ Ivan Ilić
Kevin Andrés Agudelo Ardila67′
Kevin Ruegg
Leonardo de Souza Sena66′
60′ Daniel Sartori Bessa
Tommaso Pobega
46′ 71′ Adrien Tameze