• 5 .SSC Napoli (63 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (49 pkt.)

Hellas Werona - Juventus 1-1 w 24. kolejce Serie A. Występy Szczęsnego i Dawidowicza

Juventus kolejny raz traci punkty w Serie A! W meczu 24. kolejki Hellas Werona zremisował ze "Starą Damą" 1-1. Wojciech Szczęsny wystąpił w podstawowym składzie, natomiast zawodnik gospodarzy Paweł Dawidowicz zameldował się na boisku w 84. minucie.

W pierwszej połowie sporo się działo, ale żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola. Spora w tym zasługa Szczęsnego, który w ósmej minucie sparował piłkę na słupek po strzale głową rywala.

Tuż po przerwie Cristiano Ronaldo dał Juventusowi prowadzenie. Portugalczyk otrzymał w polu karnym podanie od Federico Chiesy i uderzył bez przyjęcia, pokonując bramkarza, który był blisko skutecznej interwencji.

W 77. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Darko Lazović dośrodkował na głowę Antonina Baraka, a ten posłał piłkę w górny róg bramki, nie dając szans Szczęsnemu.

"Stara Dama" musiała zadowolić się jednym punktem. Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A, tracąc siedem punktów do liderującego Interu Mediolan. Hellas okupuje dziewiątą lokatę.