• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Hellas Werona - AS Roma 0-0 w 1. kolejce Serie A

Hellas Werona podzielił się punktami z AS Roma i spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0. Obie drużyny mogą czuć spory niedosyt, bowiem miały swoje sytuacje do zdobycia goli.

Trener AS Roma Paulo Fonseca zdecydował się nie umieszczać w pierwszym składzie Edina Dżeko. Bośniak ma być już jedną nogą w Juventusie, jednak jego odejście jest uzależnione od transferu Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski ma póki co problemy z porozumieniem się z Napoli i ciężko jest stwierdzić kiedy wreszcie pojawi się w Rzymie. Ostatecznie "Giallorossi" wystąpili bez nominalnego napastnika i miejsce w ataku zajął Henrich Mchitarjan.

Hellas Werona bardzo dobrze pokazał się w poprzednim sezonie i również w meczu z Romą ekipa z miasta Romeo i Julii nie wyglądała gorzej. Spotkanie w pierwszej połowie nie było jednak zbyt emocjonujące. Najbliżej zdobycia gola był Pedro, jednak nie wykorzystał dobrego podania z bocznej strefy boiska.

Druga część gry mogła się rozpocząć od mocnego uderzenia Hellasu. Davide Faraoni wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta. Futbolówka odkręcała się jednak w złą stronę i defensor gospodarzy nie mógł celebrować zdobytego gola. Do bramki w dogodnej sytuacji nie trafił również Samuel Di Carmine. Włoch oddał strzał głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska.

AS Roma zdołała odpowiedzieć w 74. minucie. Mchitarjan oddał strzał z bliskiej odległości, jednak piłka nie poszybowała w lustro bramki. Bliski trafienia do siatki był również Lorenzo Pellegrini, lecz jego strzał pewnie obronił Marco Silvestri.

Hellas nie zamierzał oddać pola Romie i po chwili również groźniej zaatakował. W 82. minucie Federico Dimarco huknął zza pola karnego, a pędząca piłka odbiła się od słupka. Niewykorzystana okazja mogła się błyskawicznie zemścić. Leonardo Spinazzola oddał bardzo mocny strzał z dystansu, po którym futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Spotkanie stało na przyzwoitym poziomie, jednak w grze obu ekip zdecydowanie brakowało konkretów i pewniejszej postawy w ataku. Piłkarze stworzyli kilka groźnych sytuacji, w których zabrakło wykończenia.

Rick Karsdorp73′
19′ Alan Empereur
Gianluca Mancini
Marco Davide Faraoni
Leonardo Spinazzola
67′ Koray Guenter
Henrich Mchitarjan
9′ Andrea Danzi
Bryan Cristante
66′ Adrien Tameze
Amadou Diawara89′
Miguel Veloso
Lorenzo Pellegrini79′
45′ 78′ Samuel Di Carmine