• 6 .ACF Fiorentina (24 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (24 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Hellas Verona FC - Sampdoria Genua 1-2 (0-1). Liga włoska - 12. kolejka Serie A

W starciu 12. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 16 grudnia, drużyna Verona FC przegrała z Sampdorią 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Marc'Antonio Bentegodi.

12. kolejka Włochy - Serie A
2020-12-16 20:45 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Riccardo Ros
V. Verre 54'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Verona FC wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sampdoria: Valeriowi Verre'owi w 19. i Lorenzowi Tonellemu w 29. minucie.

W 39. minucie za Federica Ceccheriniego wszedł Matteo Lovato.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sampdorii w 41. minucie spotkania, gdy Albin Ekdal strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sampdorii.

Zespół Verona FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 0-2 podwyższył Valerio Verre. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alex Ferrari.

W 57. minucie żółtą kartkę otrzymał Marco Faraoni z zespołu gospodarzy. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Verona FC: Adrien Tameze, Kevin Ruegg, a na ich miejsce weszli Miguel Veloso, Darko Lazović. W tej samej minucie trener Verona FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ebrima Colley, a murawę opuścił Samuel Di Carmine.

W 69. minucie żółtą kartkę dostał Mikkel Damsgaard, zawodnik gości. Chwilę później trener Sampdorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Valeria Verre'a. Na boisko wszedł Gaston Ramirez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie wynik ustalił z karnego Mattia Zaccagni.

W 76. minucie Jakub Jankto został zmieniony przez Mehdiego Marcela, co miało wzmocnić drużynę Sampdorii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pawła Dawidowicza na Koraya Guentera w 88. minucie. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eddiego Salceda z Verona FC, a w 90. minucie Adriena Silvę z drużyny przeciwnej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Antonín Barák osłabiając tym samym zespół Verona FC.

Drużynie Verona FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sampdorii.

Emil Audero Mulyadi
57′ Marco Davide Faraoni
Alex Ferrari
39′ Federico Ceccherini
Lorenzo Tonelli29′
88′ Paweł Dawidowicz
Omar Colley
90′ Antonín Barák
Tommaso Augello
61′ Darko Lazović
Jakub Jankto76′
77′ Eddie Anthony Salcedo Mora
Adrien Sebastian Silva90′
 70′ (k.) Mattia Zaccagni
Albin Ekdal  41′
Federico Dimarco
Mikkel Krogh Damsgaard69′
61′ Miguel Veloso
Valerio Verre  54′ 19′ 70′
61′ Samuel Di Carmine
Vasco Regini
88′ Koray Guenter
Kaique Rocha Lima
39′ Matteo Lovato
Maya Yoshida
Giangiacomo Magnani
Kristoffer Askildsen
Iyenoma Destiny Udogie
Mehdi Pascal Marcel Léris76′
61′ Ebrima Colley
Gaston Ramirez70′
Andrea Danzi
Fabio Quagliarella
Ivan Ilić

61′ Kevin Ruegg

61′ Adrien Tameze

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sampdorii przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Sampdorii w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.