• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Hellas Verona FC - Lazio Rzym 4-1 (2-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie A

W pojedynku 9. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 24 października, drużyna Verona FC wygrała z Lazio Rzym 4-1 (2-0). Mecz na Stadio Marc'Antonio Bentegodi obejrzało 13 953 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-24 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 13953 | Arbiter: Marco Piccinini
Hellas Verona FC
Lazio Rzym
4
1
G. Simeone 30',36',62',90'
C. Immobile 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż 11 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia pokazał kartkę Miguelowi Velosowi z jedenastki gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Giovanni Simeone wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verona FC, zdobywając bramkę w 30. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Gianluca Caprari.

W 36. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Giovanni Simeone z Verona FC. W zdobyciu bramki pomógł Miguel Veloso.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Patricowi, zawodnikowi gości. W 45. minucie za Nicola Casalego wszedł Federico Ceccherini.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Ciro Immobile. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sergej Milinković-Savić.

W 56. minucie kartkę obejrzał Jean-Daniel Akpa z ”Orłów”.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Verona FC, strzelając kolejnego gola. W 62. minucie Giovanni Simeone hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Gianluca Caprari.

Trener ”Orłów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danila Cataldiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lucas Leiva. W 63. minucie w drużynie Lazio Rzym doszło do zmiany. Raul Moro wszedł za Pedro. W 66. minucie kartkę dostał Federico Ceccherini, piłkarz Verona FC.

Chwilę później trener Verona FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Adrien Tameze, a murawę opuścił Miguel Veloso.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-1 strzelił ponownie w drugiej minucie doliczonego czasu gry Giovanni Simeone. Bramka padła po podaniu Marca Faraoniego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Adam Marušić
45′ Nicolò Casale
Patricio Gabarron44′
69′ Koray Guenter
Ştefan Daniel Radu
Marco Davide Faraoni
Elseid Hysaj57′
81′ Ivan Ilić
Sergej Milinković-Savić
Antonín Barák
Jean-Daniel Akpa56′ 56′
Gianluca Caprari
Lucas Pezzini Leiva63′
81′ Darko Lazović
Felipe Anderson Pereira Gomes
9′ 68′ Miguel Veloso
Ciro Immobile  46′
 30′, 36′, 62′, 90′ Giovanni Pablo Simeone
Rodriguez Pedro63′
Alessandro Berardi
Marius Adamonis
Ivor Pandur
Thomas Strakosha
45′ 66′ Federico Ceccherini
Romano Floriani
81′ Giangiacomo Magnani
Denis Vavro
69′ Boško Šutalo
Toma Bašić
81′ Martin Hongla Yma
Danilo Cataldi63′
Kevin Ruegg
Gonzalo Escalante
Daniel Sartori Bessa
Manuel Lazzari57′
68′ Adrien Tameze