• 6 .Lazio Rzym (58 pkt.)
  • 7 .AS Roma (54 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (46 pkt.)

Hellas Verona FC - Juventus Turyn 1-1 (0-0). Liga włoska - 24. kolejka Serie A

27 lutego na Stadio Marc'Antonio Bentegodi odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Verona FC i Juventusu Turyn. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

24. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-27 20:45 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Fabio Maresca
Hellas Verona FC
Juventus Turyn
1
1
A. Barák 77'
Cristiano Ronaldo 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Juventusu Turyn i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Verona FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Ilicia wszedł Miguel Veloso.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 49. minucie Cristiano Ronaldo dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Chiesa.

W 52. minucie Federico Dimarco został zmieniony przez Darka Lazovicia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Verona FC doszło do zmiany. Ronaldo Vieira wszedł za Stefana Sturara. A trener Juventusu Turyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Westona McKenniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Aaron Ramsey.

Trzeba było trochę poczekać, aby Antonín Barák wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verona FC, zdobywając bramkę w 77. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Darko Lazović.

W 84. minucie w jedenastce Verona FC doszło do zmiany. Paweł Dawidowicz wszedł za Marca Faraoniego. W tej samej minucie trener Verona FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniel Bessa, a murawę opuścił Mattia Zaccagni. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole ”Starej Damy” doszło do zmiany. Alessandro Di Pardo wszedł za Federica Chiesę.

W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Pawłowi Dawidowiczowi z Verona FC. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matthijs de Ligt33′
84′ Marco Davide Faraoni
Rodrigo Bentancur
67′ Stefano Sturaro
Federico Chiesa86′
 77′ 45′ Antonín Barák
Federico Bernardeschi
84′ Mattia Zaccagni
Aaron Ramsey18′ 68′
52′ Federico Dimarco
Adrien Rabiot
46′ Ivan Ilić
Alessandro Di Pardo86′
84′ 90′ Paweł Dawidowicz
Radu Drăgușin
Iyenoma Udogie
Gianluca Frabotta
52′ Darko Lazović
Riccardo Capellini
84′ Daniel Sartori Bessa
Weston McKennie68′
Adrien Tameze
Daouda Peeters
46′ Miguel Veloso
Hamza Rafia
67′ Ronaldo Vieira Nan
Marley Aké
Andrea Favilli
Nicolò Fagioli
Eddie Anthony Salcedo Mora
Alejandro José Marqués Méndez

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Verona FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.