• 6 .SSC Napoli (34 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (34 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (30 pkt.)

Hellas Verona FC - FC Crotone 2-1 (2-0). Liga włoska - 17. kolejka Serie A

10 stycznia na Stadio Marc'Antonio Bentegodi odbyło się starcie 17. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Verona FC i FC Crotone. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Verona FC 2-1.

17. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-10 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Arbiter: Luca Massimi
Junior Messias 55'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FC Crotone wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał kartkę Federicowi Ceccheriniemu z jedenastki gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Nikola Kalinić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Verona FC, strzelając gola w 16. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Antonín Barák.

Zespół FC Crotone ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Federico Dimarco. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mattia Zaccagni.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Matteo Lovatowi, zawodnikowi Verona FC. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Crotone wyszedł w zmienionym składzie, za Eduarda Henriquego, Salvatore Molinę weszli Simeon Tochukwu, Pedro Pereira. Także drużyna Verona FC wyszła w zmienionym składzie, za Federica Ceccheriniego wszedł Paweł Dawidowicz. W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lévy'ego Djidjego z FC Crotone, a w 52. minucie Giangiacoma Magnaniego z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Junior Messias. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pedro Pereira.

W 57. minucie kartkę dostał Arkadiusz Reca, piłkarz gości. Po chwili trener Verona FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Nikolę Kalinicia. Na boisko wszedł Samuel Di Carmine, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Giangiacomo Magnani został zastąpiony przez Koraya Guentera.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Verona FC doszło do zmiany. Ebrima Colley wszedł za Mattię Zaccagniego. Chwilę później trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Denis Drăguş, a murawę opuścił Emmanuel Rivière. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Pedro Pereirze z FC Crotone.

Zespołowi FC Crotone zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Verona FC.

Alex Cordaz
42′ Matteo Lovato
Lévy Koffi Djidji47′
13′ 46′ Federico Ceccherini
Sebastiano Luperto
52′ 63′ Giangiacomo Magnani
Arkadiusz Reca57′
75′ Mattia Zaccagni
Miloš Vulić
 25′ Federico Dimarco
Niccolò Zanellato
Ivan Ilić
Junior Messias  55′
 16′ 63′ Nikola Kalinić
Giuseppe Cuomo
46′ Paweł Dawidowicz
Lisandro Magallán
63′ Koray Guenter
Antonio Mazzotta
Iyenoma Destiny Udogie
Andrea Rispoli
75′ Ebrima Colley
Denis Mihai Drăguş78′
63′ Samuel Di Carmine
Luca Siligardi
Eddie Anthony Salcedo Mora
Simeon Tochukwu Nwankwo46′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Verona FC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.