Gorąco w "polskim" hicie Serie A. Upadek Zalewskiego, bolesny cios dla Romy

Wiele walki, ale niewiele bramek oglądaliśmy w hicie Serie A pomiędzy Romą i Interem Mediolan. "Nerazzurri" przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, w czym niestety wydatnie pomógł im Nicola Zalewski. To właśnie upadek reprezentanta Polski zapoczątkował kontrę przyjezdnych, zakończoną trafieniem Lautaro Martineza. Roma walczyła, ale tego dnia nie przełożyło się to na trafienia dla gospodarzy.

Inter Mediolan wygrał z Romą 1:0, a "palce przy golu maczał" Nicola Zalewski
Inter Mediolan wygrał z Romą 1:0, a "palce przy golu maczał" Nicola Zalewski/Image Photo Agency/ Paolo Bruno / Getty Images/Getty Images

Bardzo pechowo dla Interu Mediolan rozpoczęło się spotkanie w hicie Serie A z Romą. Zaledwie po 12 minutach plac gry zmuszony był opuścić Hakan Calhanoglu. Reprezentant Turcji doznał urazu i nie był w stanie kontynuować gry. Jego twarz wyrażała ból, ale również potężne rozczarowanie. Poza kadrą znaleźli się natomiast kontuzjowany Tajon Buchanan i Piotr Zieliński

Dwa ciosy dla Interu Mediolan. Zieliński obserwował wszystko z ławki

W wyjściowym składzie rzymian pierwszy raz od 18 sierpnia znalazł się natomiast Nicola Zalewski. Reprezentant Polski z bliskiej perspektywy obserwował kolejne problemy "Nerazzurrich". Zaledwie kwadrans po kontuzji Calhanoglu z urazem z boiska zszedł Francesco Acerbi. Za niego na placu boju zameldował się Stefan de Vrij. Chwilę wcześniej Mkhitaryan trafił z dystansu w poprzeczkę.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wielu mocno chaotycznych i szarpanych akcji. Na boisku wiele było walki, ale niewiele z niej wynikało. Dość powiedzieć, że oba zespoły łącznie oddały zaledwie trzy celne strzały.

Karol Linetty - opaska kapitana i kapitalny gol. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports

Inter zwycięski, Martinez zadał zabójczy cios. Spora wpadka Nicoli Zalewskiego

Gra po zmianie stron wyraźnie się zaostrzyła, a akcje co rusz przerywane były przez faule. Aż wreszcie nadeszła 60 minuta i doczekaliśmy się otwarcia wyniku. Piłkę stracił niefortunnie Nicola Zalewski, a Inter pomknął z kontrą. Futbolówka trafiła do Lautaro Martineza, a Argentyńczyk zwiódł źle ustawionych obrońców i potężnym uderzeniem pokonał Mile Svilara.

W 84. minucie Svila stanął oko w oko z Marcusem Thuramem, ale bramkarz wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. A to była piłka na zamknięcie tego spotkania dla Interu Mediolan. Roma próbowała do samego końca, ale tego dnia zwyczajnie miała mniej do zaoferowania od Interu Mediolan.