Gol Szymona Żurkowskiego w meczu z Lazio

Szymon Żurkowski rozegrał 45 minut i strzelił gola w meczu 20. kolejki Serie A przeciwko Lazio Rzym. Jego Empoli, po zaciętym meczu, zremisowało 3-3 z Lazio

Żurkowski stał się jednym z czołowych piłkarzy Empoli. Przeciwko Lazio wyszedł w pierwszym składzie. Był to jego 18. ligowy występ w tym sezonie. Trzeci raz trafił do siatki.

Empoli objęło prowadzenie już w szóstej minucie. Chwilę wcześniej bramkarz Lazio Thomas Strakosha faulował Federico Di Francesco w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Nedim Bajrami.

Szymon Żurkowski strzelił gola

Żurkowski trafił do bramki dwie minuty później. Polak najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Lazio szybko strzeliło kontaktową bramkę. W 14. minucie jej autorem został Ciro Immobile.

Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił, choć w 29. minucie Felipe Anderson miał świetną sytuację do wyrównania. Trafił jednak w poprzeczkę.

W przerwie boisko opuścił Żurkowski, a w drugiej połowie Lazio odważniej zaatakowało. Takie podejście się opłaciło, bo rzymianie wyrównali w 66. minucie, po strzale Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Dramatyczna końcówka. Sergej Milinković-Savić zapewnił remis Lazio

Empoli nie składało broni. W 75. minucie do siatki trafił Di Francesco. Po tym golu do ataku rzucili się rywale i zdołali wyrwać punkt.

Już trzy minuty później piłkę w siatce umieścił Patric. Zrobił to jednak ręką i po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR, sędzia nie uznał gola.

W 87. minucie jeszcze lepszą okazję miał Immobile. Ustawił bowiem piłkę na 11. metrze, po faulu Sebastiano Luperto w polu karnym. Napastnik Lazio przegrał jednak pojedynek z bramkarzem.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Milinković-Savić, dzięki czemu zapewnił remis swojemu zespołowi.