Reklama

Reklama

Gianni Rivera włoskim piłkarzem wszech czasów

We wtorek Gianni Rivera skończy 72 lata. Na urodziny w wewnętrznym plebiscycie redakcja dziennika "La Gazzetta dello sport" przyznała mu tytuł najlepszego włoskiego piłkarza wszech czasów.

Rivera wyprzedził: Roberto Baggio, Giuseppe Meazzę, Gigi Rivę i Paolo Maldiniego. Francesco Totti znalazł się na siódmej pozycji, zaraz za nim Gianluigi Buffon.

Rivera, który prawie całą karierę spędził w Milanie - od 1960 do 1979 roku - zagrał w 527 meczach Serie A, strzelając 128 bramek. W reprezentacji Włoch wystąpił 60 razy, zdobywając 14 goli.

Z wysokości swego doświadczenia i sławy stwierdza dziś, że spotkania piłkarskie na ogół go nudzą. Zawodnicy obu drużyn przeszkadzają sobie w grze. Dopiero w ostatnich 20 minutach, kiedy piłkarze są już zmęczeniu, łatwiej ocenić, kto jest lepszy.

Reklama

Rivera podziela opinię, że najlepsi są obecnie na boisku Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Udaje im się grać nawet kiedy są pod ostrzałem. Balotelli nie dorasta im do pięt; zapowiadał się dobrze, ale zgubiło go przekonanie o własnej wyższości.

Rivera przeciwny jest ewentualnemu powrotowi do Milanu Zlatana Ibrahimovicia. Nie powie o tym jednak Berlusconiemu, ponieważ nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy