• 6 .AS Roma (19 pkt.)
  • 7 .US Sassuolo Calcio (19 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (18 pkt.)

Genua - Napoli 0-0 w 5. kolejce Serie A

Napoli nie dało rady Genui i tyko zremisowało 0-0, przez co straciło pozycję lidera. Arkadiusz Milik zagrał 83 minuty, Piotr Zieliński kwadrans. Całe spotkanie w AS Roma zaliczył Wojciech Szczęsny i obronił rzut karny.

Wyniki, tabela, statystyki Seria A - KLIKNIJ!

Najbliżej zdobycia bramki było między 19. a 20. minutą, gdy piłka dwukrotnie obijała poprzeczkę.

Najpierw Marek Hamsik huknął z całych sił i gdyby futbolówka leciała minimalnie niżej, to goście cieszyliby się z bramki. Odpowiedź przyszła błyskawicznie - Leonardo Pavoletti uderzył głową, ale piłkę na poprzeczkę zdołał odbić Reina.

Po przerwie naciskało Empoli. W 70. minucie Milik domagał się rzutu karnego - Lucas Alegry trzymał Polaka, który padł w polu karnym. Sędzia uznał jednak, że było w tym trochę popisów aktorskich Milika i kazał grać dalej.

W 73. minucie na boisko wszedł Piotr Zieliński i już w pierwszej akcji mógł zaliczyć asystę. Reprezentant Polski zagrał świetną prostopadłą piłkę do Lorenzo Insigne, ale Włoch nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 82. minucie było już pewne, że Milik nie zdobędzie kolejnej bramki w Seria A, bo zmienił go Manolo Gabbiadini.

Wydawało się, że Napoli jest blisko wygranej, ale wystarczył moment gapiostwa, by goście wyjechali z pustymi rękami. W doliczonym czasie gry Giovanni Simeone znalazł się cztery metry przed Reiną, ale posłał piłkę w bramkarza Napoli.

W innym meczu Juventus Turyn pokonał Cagliari 4-0 i to mistrzowie Włoch rozsiedli się na fotelu lidera. Napoli ma punkt mniej i zajmuje drugie miejsce.

Dobre spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny. Jego AS Roma pokonała FC Crotone 4-0, a Polak obronił rzut karny.

Genua - Napoli 0-0