• 6 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (21 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

Genoa CFC - AS Roma 2-3. Cały mecz Szczęsnego

Walcząca o wicemistrzostwo Włoch AS Roma wygrała 3-2 na wyjeździe z Genoa CFC. Cały mecz w bramce Romy rozegrał Wojciech Szczęsny, który w doliczonym czasie uratował swojej drużynie zwycięstwo. Rzymianie tylko dwie godziny zajmowali 2. miejsce, bo w wieczornym spotkaniu piłkarze Napoli pokonali Atalanta Bergamo 2-1 i odzyskali pozycję wicelidera.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Tydzień temu tytuł mistrza Włoch zapewnił sobie Juventus. Roma walczy z Napoli o drugie miejsce w tabeli.

Roma objęła prowadzenie już w szóstej minucie. Diego Perotti znakomicie znalazł w polu karnym Mohameda Salaha, a ten nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Odpowiedź piłkarzy z Genui była bardzo szybka. W 13. minucie Panagiotis Tachtsidis strzałem z kilkunastu metrów pokonał Szczęsnego, wykorzystując podanie z lewej strony.

W 65. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Z lewej strony podawał Rincon a Leonardo Pavoletti mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Szczęsnemu.

Romę, nie pierwszy raz w tym sezonie, ratować musiał 39-letni Francesco Totti. Wszedł na boisko w drugiej połowie i kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał na 2-2.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do rzymian. W 87. minucie po zagraniu Edina Dżeko zwycięską bramkę dla gości zdobył Stephan El Shaarawy.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry Szczęsny, kapitalną interwencją, zatrzymał szarżującego Diego Capela, ratując punkty Romie.

Genoa CFC - AS Roma 2-3. Raport meczowy

Bohaterem spotkania w Neapolu był Gonzalo Higuain. Argentyńczyk strzelił oba gole dla gospodarzy. Goście odzyskali kontakt bramkowy pięć minut przed końcem, gdy piłka odbiła się od Raula Albiola i zaskoczyła Jose Reinę.

Gonzalo Higuain powiększył swój strzelecki dorobek w obecnym sezonie włoskiej ekstraklasy do 32. bramek i ma ich dokładnie tyle samo, ile łącznie kolejni dwaj piłkarze w klasyfikacji najlepszych snajperów - Carlos Bacca i Paulo Dybala.

Napoli - Atalanta 2-1. Raport meczowy

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz