• 6 .Juventus Turyn (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Genoa CFC 1893 - Parma Calcio 1913 1-2 (0-1). Liga włoska - 9. kolejka Serie A

30 listopada na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i Parmy Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Parmy Calcio 2-1.

9. kolejka Włochy - Serie A
2020-11-30 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Maurizio Mariani
Genoa CFC 1893
Parma Calcio 1913
1
2
E. Shomurodov 50'
Y. Gervinho 10',47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki jedenastka Parmy Calcio wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Parmy Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Yao Gervinho. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Juraj Kucka.

W 19. minucie w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Vincent Laurini wszedł za Riccarda Gagliola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Parmy Calcio.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie Yao Gervinho po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Prawie natychmiast Eldor Shomurodov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Genoa CFC , zdobywając bramkę w 50. minucie pojedynku. W 58. minucie kartkę dostał Maxime Busi, zawodnik Parmy Calcio.

W 63. minucie za Matteo Scozzarellę wszedł Hernani. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yanna Karamoha z Parmy Calcio, a w 76. minucie Milana Badelja z drużyny przeciwnej. Między 69. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Genoa CFC: Eldor Shomurodov, Lukas Lerager, Milan Badelj, na ich miejsce weszli: Goran Pandev, Miha Zajc, Vittorio Parigini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maxime'a Busiego, Yanna Karamoha zajęli: Simone Iacoponi, Alberto Grassi.

Trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Paola Ghiglionego i na pole gry wprowadził napastnika Marka Pjacę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie kartkę otrzymał Mattia Bani z Genoa CFC. W samej końcówce starcia w jedenastce Genoa CFC doszło do zmiany. Mattia Destro wszedł za Mattię Baniego.

Drużynie Genoa CFC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Parmy Calcio.

Maxime Busi58′ 73′
84′ 89′ Mattia Bani
Yordan Hernando Osorio Paredes
Cristian Zapata
Bruno Alves
82′ Paolo Ghiglione
Riccardo Gagliolo19′
69′ Lukas Reiff Lerager
Juraj Kucka
Luca Pellegrini
Yann Karamoh67′ 74′
Stefano Sturaro
Yao Kouassi Gervinho  10′, 47′
76′ 81′ Milan Badelj
Jasmin Kurtić
Gianluca Scamacca
Matteo Scozzarella63′
 50′ 69′ Eldor Shomurodov
Giacomo Ricci
81′ Vittorio Parigini
Hernani Azevedo Júnior63′
Ivan Radovanović
Gastón Brugman
Nicolò Rovella
Juan Francisco Brunetta
69′ Miha Zajc
Drissa Camara
89′ Mattia Destro
Alberto Grassi74′
69′ Goran Pandev
Hans Nicolussi Caviglia
82′ Marko Pjaca
Roberto Inglese

Lautaro Rodrigo Valenti

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Parmy Calcio wymienił czterech zawodników.