• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Genoa CFC 1893 - Hellas Verona FC 3-3 (0-1). Liga włoska - 6. kolejka Serie A

25 września na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz 6. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i Verona FC. Pojedynek zakończył się remisem 3-3. Starcie obejrzało 13 478 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-25 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 13478 | Arbiter: Daniele Doveri
N. Kalinić 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Genoa CFC wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Verona FC w ósmej minucie spotkania, gdy Giovanni Simeone strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Marco Faraoni.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Verona FC.

Na drugą połowę zespół Genoa CFC wyszedł w zmienionym składzie, za Filippa Melegoniego, Andreę Cambiasa weszli Valon Behrami, Goran Pandev. Także jedenastka Verona FC wyszła w zmienionym składzie, za Darka Lazovicia wszedł Boško Šutalo. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Nikolę Maksimovicia, zawodnika Genoa CFC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Verona FC w 49. minucie spotkania, gdy Antonín Barák zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Genoa CFC: Valonowi Behramiemu w 53. i Goranowi Pandevowi w 54. minucie.

W tej samej minucie za Nikolę Maksimovicia wszedł Mattia Bani. W 57. minucie sędzia przyznał kartkę Ivanowi Iliciowi z Verona FC. Między 58. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Verona FC: Giovanni Simeone, Adrien Tameze, Marco Faraoni, na ich miejsce weszli: Nikola Kalinić, Daniel Bessa, Giangiacomo Magnani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yayaha Kallona, Davide Biraschiego zajęli: Caleb Ansah, Paolo Ghiglione. W 76. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Domenico Criscito.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ zespół Genoa CFC doprowadził do remisu. Gola strzelił Mattia Destro. Przy zdobyciu bramki asystował Nicolò Rovella.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Verona FC doszło do zmiany. Gianluca Caprari wszedł za Kevina Lasagnę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Genoa CFC przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Mattia Destro dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Gorana Pandeva.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Nikola Kalinić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Nicolò Casale.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

Lorenzo Montipò
46′ Andrea Cambiaso
Paweł Dawidowicz
64′ Davide Biraschi
Nicolò Casale
48′ 54′ Nikola Maksimović
Koray Guenter
 76′ (k.) Domenico Criscito
Marco Davide Faraoni75′
Milan Badelj
Adrien Tameze66′
58′ Yayah Kallon
Ivan Ilić57′
Mohamed Salim Fares
Darko Lazović46′
Nicolò Rovella
Antonín Barák  49′ (k.)
46′ Filippo Melegoni
Kevin Lasagna83′
 80′, 85′ Mattia Destro
Giovanni Pablo Simeone  8′ 65′
Adrian Šemper
Alessandro Berardi
54′ Mattia Bani
Ivor Pandur
64′ Paolo Ghiglione
Martin Hongla Yma
46′ 53′ Valon Behrami
Daniel Sartori Bessa66′
Abdoulaye Touré
Matteo Cancellieri
58′ Caleb Ansah Ekuban
Gianluca Caprari83′
Flavio Junior Bianchi
Nikola Kalinić65′  90′
46′ 54′ Goran Pandev
Antonino Ragusa

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.