• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Genoa CFC 1893 - Cagliari Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - 19. kolejka Serie A

W pojedynku 19. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 24 stycznia, zespół Genoa CFC wygrał z Cagliari 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

19. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-24 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Marco Di Bello
Genoa CFC 1893
Cagliari Calcio
1
0
M. Destro 10'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Genoa CFC wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Genoa CFC zdobył Mattia Destro w 10. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Kevin Strootman.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mattię Destra z Genoa CFC, a w 20. minucie Nahitana Nandeza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Genoa CFC.

W 56. minucie Lennart Czyborra został zastąpiony przez Jérôme'a Onguénégo. Kibice Genoa CFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valona Behramiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Kevin Strootman.

W 63. minucie w jedenastce Genoa CFC doszło do zmiany. Goran Pandev wszedł za Mattię Destra. Po chwili trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Riccardo Sottil, a murawę opuścił Joseph Duncan. W tej samej minucie Giovanni Simeone został zmieniony przez Alberta Cerriego, a za Radję Nainggolan wszedł na boisko Gaston Pereiro, co miało wzmocnić drużynę Cagliari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eldora Shomurodova na Marka Pjacę oraz Mihę Zajc na Filippa Melegoniego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Gabriele Zappie z jedenastki gości. Była to 85. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły bramki.

Diego Godin
77′ Miha Zajc
Charalampos Lykogiannis
Davide Zappacosta
Nahitan Nandez20′
56′ Lennart Czyborra
Radja Nainggolan85′
63′ Kevin Strootman
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Milan Badelj
Joseph Alfred Duncan70′
 10′ 18′ 63′ Mattia Destro
Răzvan Gabriel Marin
77′ Eldor Shomurodov
Sebastian Wiktor Walukiewicz
56′ Jérôme Junior Onguéné
Fabrizio Caligara
63′ Valon Behrami
Christian Gabriel Oliva Giménez
77′ Filippo Melegoni
Gaston Pereiro85′
Nicolò Rovella
Mattéo Tramoni
63′ Goran Pandev
Alberto Cerri70′
77′ Marko Pjaca
Leonardo Pavoletti
Gianluca Scamacca
Riccardo Sottil70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Genoa CFC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Cagliari w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.