• 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

Genoa CFC 1893 - Bologna FC 1909 2-0 (1-0). Liga włoska - 17. kolejka Serie A

9 stycznia na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbyło się starcie 17. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i Bologna FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Genoa CFC 2-0.

17. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-09 18:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Daniele Doveri
Genoa CFC 1893
Bologna FC 1909
2
0
M. Zajc 44'
M. Destro 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Bologna FC wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Bologna FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez zespół Genoa CFC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę zdobył Miha Zajc.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Genoa CFC.

Na drugą połowę drużyna Genoa CFC wyszła w zmienionym składzie, za Domenica Criscita, Valona Behramiego weszli Paolo Ghiglione, Steeve-Mike Eboa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Genoa CFC, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie celnym strzałem popisał się Mattia Destro. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Steeve-Mike Eboa.

W 60. minucie Aaron Hickey został zastąpiony przez Mitchella Dijksa. W tej samej minucie Jerdy Schouten został zmieniony przez Musę Barrowa, a za Riccarda Orsoliniego wszedł na boisko Andreas Olsen, co miało wzmocnić jedenastkę Bologna FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Steeve'a-Mike'a Eboa na Lukasa Leragera. W 66. minucie kartkę dostał Ivan Radovanović z zespołu gospodarzy.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Genoa CFC doszło do zmiany. Marko Pjaca wszedł za Eldora Shomurodova. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Bologna FC: Simone Rabbi, Andrea Poli, a na ich miejsce weszli Rodrigo Palacio, Nehuén Paz. A trener Genoa CFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filippa Melegoniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mattia Destro.

W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Paolowi Ghiglionemu, piłkarzowi Genoa CFC. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Larangera Danilo
66′ Ivan Radovanović
Nehuén Mario Paz82′
46′ Valon Behrami
Aaron Hickey60′
Davide Zappacosta
Jerdy Schouten60′
46′ Domenico Criscito
Riccardo Orsolini74′
 44′ Miha Zajc
Emanuel Vignato
Milan Badelj
Nicolás Martín Domínguez
 55′ 86′ Mattia Destro
Roberto Soriano
81′ Eldor Shomurodov
Arturo Calabresi
46′ 87′ Paolo Ghiglione
Mitchell Dijks60′
46′ 74′ Steeve-Mike Eboa Ebongue
Omari Khailoti
74′ Lukas Reiff Lerager
Andri Fannar Baldursson
86′ Filippo Melegoni
Andrea Poli82′
Nicolò Rovella
Musa Barrow60′
Stefano Sturaro
Andreas Skov Olsen74′
81′ Marko Pjaca
Simone Rabbi82′
Gianluca Scamacca
Edoardo Vergani

Przewaga drużyny Bologna FC w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Genoa CFC przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.